Kumanda sorunu

SORU:1. motor starta basıldıktan 15 sn sonra çalışacak stopa basıldıktan 15 sn sonra 1.motor devreden çıkacak.2. motor 1. motor çalıştıktan 30 sn sonra çalışacak ve 1.motor durduktan 50 sn sonra 2. motor da duracak. Bu sistemin kumanda ve güç devresini çiziniz.

j5ck9.jpg

j5c7r.jpg

sayın mustafacamci1977
çizimleri yaptığın programın adı ne acaba CADe mi?

j5l4y.jpg

CADe sımu
forumumuzda olan basıt programlardan bırı

CADe sımu
forumumuzda olan basıt programlardan bırı
şimdi şöyle bir sıkıntı var bazı sorularda zaman rölesi kullanıldığında zaman rölesinin kontağını normal kontaklardan seçince devre çalışmıyor bırakmada gecikme ya da tutmada gecikme kontağının görüntüsü normal kontaklardan farklı olmasına rağmen sizin örneklerinizde kullandığınız kontaklar diğer kontaklarla aynı görüntüde. Ayrıca kablo bağlantıları bende nokta şekilde görünmesine rağmen sizde 45 derecelik açı ile konumlandırılabiliyor.
Sizin kullandığınız program CADe simu nun farklı bir versiyonu mu?

kullandıgımız program aynı
sanırım programın ozelliklerını tanımıyorsunuz bır sekille anlatmaya calısıyım
oncelıkle ben bu programı sımule ıcın kullanmıyorum yapılan işlerı projelendırmek ıcın kullanıyorum
sımule ıcın pek saglıklı bı program oldugu soylenemez
ama cızım ıcın gayet basıt ve sade bır program
acılı cızıme gelınce
sol yanda yatay sekılde sıralanmıs cızım imleçlerınden okun altında yatay bır çizgi bulunmakta
dogrusal degılde yatay çizimleri o imleçle yaparsanız bu sekil çizimlerı yapabılırsınız
ciziminiz bıttıkten sonra goruntu menusune tıklayıp rejılayı tıklarsanız cızımdekı nıktacıklar kaybolup beyaz bır safya da çizimlerınızı gorebılırsınız
henuz bende tam olarak programı tanıyor sayılmam
kolaygelsın .

arkadaşlar forumdaki CADe progranımın linki hata veriyor sağlam linki yok mu bu programın indirelim bende EKST var daha değişik bir porgram arıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri