kumanda elemanları hakkında

kapastif sensör endüktif sensör selenoid valf çalışma prensibi kompanzasyonda kondansatör degeri nasıl tesbit edilir deşarj rölesi neden takılır motora neden nötr hattı verilmez bu konularda bilgi verebilirmisiniz .............. vinç meselesinide çözemedim artık yapacak bir şey yok yapılsında nerde hata yapmışım bakarım artık

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
tavsiye edeceğimiz kitaplardan biri ELEKTROBANK liseden sonra unutulan bilgileri ve yeni bilgileri bulabilirsin. sorularını elimzden geldiğince yanıtlamaya çalışırız. bende ilk başlarda meslekte zorlandım. ama tavsiyelerimden biride şu olacak ÇIRAKLIK EĞİTİM merkezlerine yada yanında yörende meslek lisesi varsa oradan yardım iste. yaptığın işde tecrübesiz/eksik bilgil olman başkalarının hayatını riske atman demektir.

kompanzasyon hattlarda ki aşırı gerilim yükselmelerini ve buna bağlı olarak hatlardaki aktir güç kaybının önlenmesi için uygulanır reaktif gücü sınırlamak için uygulanır kısacası

arkadaşlar tesiste 2 kaldıraç var biri sensörle biri sınır anahtarı ile çalışıyor kaldıraç belli bir seviyeye geldimi sınır anahtarı veya sensör devreyi kesiyor diger butona basıldıgında ise eski haline gelene kadar iniyor eski haline geldiginde duruyor bunu devre üzerinde gösterecek veya izah edecek yardımsever arkadaşların yorumlarını bekliyorum :)

megep ten elektrik elektroniği seç dal olarak tesisat ve pano monitörlüğü kitap yapı kuvvetteri 1 ve 2 de inşallah aradıklarını bulursun bende bu kitaplar fazladan var çok faydalı imkanın varsa bir yerlerden bulmaya bak.
ELEKTRİK TESİSATLARI VE PANO MONİTÖRLÜĞÜ MODÜLLERİ​
Pano Tasarım ve Montajı
modul_imi.gif
Butonlar,Ölçü Aletleri ve Montajı
modul_imi.gif
Kompanzasyon Cihazları ve Montajı
modul_imi.gif
Kontaktör,Röle,Koruma Elemanları ve Montajı
modul_imi.gif
Otomatik Kumanda Devreleri
modul_imi.gif
Pano Bara Montajı
modul_imi.gif
Pano Kablo Montajı
modul_imi.gif
Pan Malzeme Tespit Elemanları ve Montajı
modul_imi.gif
Panonun Yerine Montajı ve Kablo Bağlantıları
modul_imi.gif
Panoyu Montaja Hazırlama
modul_imi.gif
Pano Testleri
modul_imi.gif
Plc ve Montajı
Yapı Elektrik ve Kuvvet Tesisleri
modul_imi.gif
Bina Enerji Giriş Sistemleri
modul_imi.gif
Dağıtım Tabloları
modul_imi.gif
Dış Aydınlatma Tesisatları
modul_imi.gif
Endüstriyel Aydınlatma Tesisatları
modul_imi.gif
Kuvvet Tesisatı Döşeme Yöntemleri
modul_imi.gif
Kuvvet Tesislerinde Motor Ve Şalter Bağlantıları
modul_imi.gif
Priz Tesisatları
modul_imi.gif
Topraklama Ve Paratoner Tesisi
modul_imi.gif
Yapı Ve Kuvvet Tesisatı Bakım Onarımı
modul_imi.gif
İç Aydınlatma Tesisatları
Zayıf Akım Tesisleri ve Elektrik Tesisat Projeleri
modul_imi.gif
Aydınlatma Projeleri
modul_imi.gif
Çağırma Tesisatları
modul_imi.gif
Dış Aydınlatma Projeleri
modul_imi.gif
Güvenlik Tesisatları
modul_imi.gif
Haberleşme Ve Bildirim Tesisatları
modul_imi.gif
İç Tesisat Döşeme Teknikleri
modul_imi.gif
Kuvvet Projeleri
modul_imi.gif
Topraklama Projeleri
modul_imi.gif
Zayıf Akım Tesisatı Arıza Tespiti Ve Onarımı

teşekkürler verilen linkler açılmıyor bilgisayarda hata var sanırım

Son düzenleme:
linklere ulaşılmıyor yenilemeniz mümkün mü acaba? şimdiden teşekkürler

kontaktör motorunuzun gücüne göre seçilir örn:10a bir motorunuz varsa 10a lik değil 16a lik seçilir o büyük ihtimalle mühürleme yapılmıştır

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri