Kontrol Mühendisi???

cümlelerimin yersiz olduğundan bahsetmişsiniz, belki iş hayatıma atıldığımda bu cümleleri okursam bana da yersiz gelecek olabilirler,
fakat iş hayatına atılamamış ve iş hayatına atılanlara iş te ortalama birkaç gününüz nasıl geçiyor diye soran birisine verebileceğiniz tek cevabın "iş hayatına atıldığınızda gerçekleri göreceksiniz... " olması biraz tuhaf değil mi, ben gerçekten bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum, haa derseniz ki iş hayatına atıldığın zaman sana bu soru gelirse sen de soranlara "iş hayatına atıldığınızda gerçekleri göreceksiniz... " diyeceksin, amenna başka sözüm yoktur..

Her insanın iş hayatı farklıdır her bir bireyin farklıdır. Bakın aynı firmada aynı statüde,aynı yetkiye sahip olup o firmanın farklı birimlerinde çalışan insanların günleri dahi farklıdır Ayrıca torpil ile biryerlere gelmiş insanla, anlının teriyle biryerlere gelmiş insanın iş hayatlarıda çok farklıdır. Buradan alacağın bilgi senin için nasıl bir referans olabilirki ? Sorunun kökünde yatan nedeni bilirsek sana daha çok yardımcı oluruz belki? Hangi iş daha kebap? ; iş hayatına atılmadan önce onun istatistik bilgilerinimi edinmek istiyorsun mesela :)

Monotonluk konusunda soylediklerin icin sana bir soru sormak istiyorum.

Zaten serbest konular bolumunde oldugumuza gore yoneticilerin bu sorumabi sey demeyecegini umuyorum.

Bir adada sadece bir tane berber varmis. Bu berber diyormus ki "ben sadece kendisi tras olamayanlari tras ederim."

Bu durumda berberin kendi sakalini kesmesi mi kesmemesi mi gerekir?

Etrafimizdaki butun isler monoton ve monoton isleri yapmak icin okul okumaya gerek yok ise, neden bir cok okul okumus insan bu monoton islerde calisyorlar.

Bence oncelikle bir yerde staj yapman ve islerin nasil yurudugunu ve bir is icin "monoton" kavraminin ne demek oldugunu ogrenmen gerek.

Monoton bir iste calisyor olmak sabah ofise gelip faturalari bilgisara girip aksam eve gitmek seklinde dusunulmemelidir.
Hergun, her hafta,... birseyleri gelistiriyor yada cikacak farkli sorunlara yaratici cozumler buluyor olmak da monotonluk olarak dusunulebilir.

Kirici yada moral bozucu seyler soylemis isem kusuruma bakmayin...

sorunuzun konuyla ilgisini tam olarak çözememekle beraber cevap vermek istiyorum; berber kendini traş eder cünkü eger boyle bir ikilemde kalıp traş olamazsa kendini traş edemiyor demektir ve berber kimliğine bürünüp işini halleder :D tabi işin şakası bu 2 uclu deynek xD

Etrafimizdaki butun isler monoton ve monoton isleri yapmak icin okul okumaya gerek yok ise, neden bir cok okul okumus insan bu monoton islerde calisyorlar.

Bence oncelikle bir yerde staj yapman ve islerin nasil yurudugunu ve bir is icin "monoton" kavraminin ne demek oldugunu ogrenmen gerek.

Monoton bir iste calisyor olmak sabah ofise gelip faturalari bilgisara girip aksam eve gitmek seklinde dusunulmemelidir.
Hergun, her hafta,... birseyleri gelistiriyor yada cikacak farkli sorunlara yaratici cozumler buluyor olmak da monotonluk olarak dusunulebilir.

Kirici yada moral bozucu seyler soylemis isem kusuruma bakmayin...

Yazınızın berber ve traş kısmını sildim :) Esas önemli kısmını aldım;
Bir konuda bilgisi olmayan insanın o konuda fikride olmaz. Bilgi ise tahsille elde edilir ahmet usta bunu dedi,radyodan bunu duydum,fazıl usta böyle yapıyordularla bilgi edinilmez. Bahsettiğiniz İşdeki sorunlara farklı çözüm alternatifleri bulma yaratıcı fikirler sunma olayıda takdir edersinizki bilgiyle alakalıdır.
Tahsiliniz varsa bilgi sahibisiz demektir bilgiliyseniz sorunlar hakkında fikir yürütüp farklı çözümler üretebilirsiniz ve monotonluktan kurtulmuş olursunuz.
Bilginiz yoksa fikrinizde olmaz fikir üretemezsiniz aynı şeyleri yapar durursunuz,monotonluktan kurtulamazsınız. Demekki neymiş önce tahsil ! Yani ilk emir OKU!

calısacagın sektörler tabii ki daha spesifik olur. Savunma sanayiinde kolayca iş bulursun fakat; yeni mezunlarda bakabilecekleri bir iş tecrübesi olmadıgından not ortalamasına dikkat ediyorlar. Özellikle iyi firmalar dikkat ediyorlar. çünkü bakabilecekleri başka bir kriter yok.

sorunuzun konuyla ilgisini tam olarak çözememekle beraber cevap vermek istiyorum; berber kendini traş eder cünkü eger boyle bir ikilemde kalıp traş olamazsa kendini traş edemiyor demektir ve berber kimliğine bürünüp işini halleder :D tabi işin şakası bu 2 uclu deynek xD

"Etrafimizdaki butun isler monoton ve monoton isleri yapmak icin okul okumaya gerek yok ise okumakta olan insanlar okumayi birakmali mi birakmamali mi, veya okul okumus insanlar monoton islerde calismali mi calismamali mi? "

Benzetmesi yapmaya calismistim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri