kontrol kartlarımız

arkadaşlar kartın anolog çıkşını ben test ettim istenildigi gibi hassas 0.6v ....5v...10v.... gibi net çıkış veriyor...ben tavsiye ederim.

Kartın sorunu var mı? Anlaması zor olsa da Mach3'de seçilen hızla spindle'da gerçekleşen hız farklılığı, diğer elektronik devrelerde olduğu gibi, kartın veri iletim hızının yeterliliği.
Ufak miktarda hata payı var. Ürünün açıklamasında kartın üzerindeki trimpot ile ince ayar yapılabilir diyor. Spindle çıkışını %50'ye ayarlayın (en yüksek hız 24 bin ise Mach3'te 12 bine ayarlanacak) ve PWM modülünün üstündeki trimpot ile sürücüde yarı hz değerini görene kadar çevirin diyor. Yani en yüksek 400 hz ise 200 hz görene kadar trimpot'la ayar yapın diyor. Buraya kadar tamam. 12 binde 200 hz görene kadar ayarladım. Ama Mach3'te 24 bin ayarlayınca sürücüde 390 hz civarında görüyorum. Hoş, o kadar kusur kadı kızında da olur.

Benim sürücüler bunun kutusuz olanları sanırım. Çok ucuz ama harika iş görüyorlar.
https://www.aliexpress.com/item/TB6...32578921940.html?spm=2114.13010608.0.0.YcL46X

Aslında kutusuz ama alüminyum soğutuculu olması işime geliyor. Soğutucunun tepesine 40x40'lık fan takabiliyorum.

Kaç volt ve amper ile çalıştırıyorsunuz?
Sormamın nedeni benzer ürünler için farklı değerler verilmesi ve pratikde alabileceği max değerler. TB6600'ün anlık (peak) katalog değerleri 5A ve 50V. Sanırım güvenli çalışma değerleri 4-4.5A ve 40-42 VDC civarı.

Kutulu olan "China Post Registered Air Mail" dahil 6.60$.

Kendi 4 eksen kartımda da TB6600 entegreler var.

Son düzenleme:
24v veriyorum. Akım da en fazla 2-3 amperdir herhalde. Motorlar 57HS22.

Fan koyacak kadar ısınmaması lazım sanki..

@Yusuf&CNC katlıyorum o kart iyi. Hatta satıcı neden bana bunu vermedi diye çok düşündüm. 0-10v hazır var neden dönüştürücü ile filan uğraşılsınki.. Lakin benim aklım halen o ucuz ethernette.. 8 input, 0-10v, 4 ayrı output vs.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri