kontrol kartlarımız

Hatırladım. Markası RAAD.

Piyasada akıl almaz fiyatlarla mal satıyorlar,ürünler de fena değilmiş. Şahsi projelerimde ben de kullanmaya başladım...

Ankara'da bayisinden almıştım. 100'lük kutu yanlış hatırlamıyorsam 60 liraydı. Çok ucuz.

Neden? Ucu yüksüklü kabloyu elinizle deliğe iterek sokuyorsunuz. Çıkarmak için de klemensin üstündeki turuncu kısıma basırıyorsunuz. Çok pratik aslında.

pens ile sıkılmıyormu kablo? pens ile sıkmaya kalktım ben :p haliyle klemensin plastiği sert olduğundan sonuc alamadım

Anlamadım ki ben :)

Kabloyu klemense pens ile sıkmıyorsun değil mi? :)

Kabloya yüksüğü pens ile sıkacaksın :)

Daha doğrusu eğer kablo tek damarlıysa yüksüğe de gerek yok ama çok damarlıysa yüksük lazım. Tabi bu yaylı tip klemensler için geçerli. Sıkmalı klemenslerde yüksüğe gerek yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
valla baya ugrastım her türlü sıktım ama becerememiştim bi türlü, bi daha bakayım konusu açılmışken :)

kocaman pano aldım 1 senedir yerde duruyor driverlar güç kaynakları hala dışarda duruyor belki bu

vesileyle hepsini panoya toplarım ..

Bu arada, push in klemens (yukarıda resmi görünen turuncu butonlu) lerde yüksüğü sıkıp klemens içerisine iterek bağlantı yapılır. Ve dikkat etmeniz gereken husus, klemens 2.5mm2 kesite izin verse dahi, yüksüklü 2.5mm2 kabloyu takamazsınız(takan da var ama hangi pano imalatçısı 1 kabloyu takmaya 1 dk uğraşmak ister bilemedim)

Evet yüksük kabloyu biraz daha kalınlaştırıyor.

Titreşimin olduğu panolarda vidalı mı daha iyi olur yoksa böyle sıkıştırmalı mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri