kompanzasyon sorunu

cezaevinde çalışıyorum benim sorunum kapasitif yük yüzde 15 üzerinde geliyor reaktif güç düşük gündüz sadecce lambalar yanıyor gece yük aşırı artıyor fırın çevre aydınlatması vee yükler dengesiz akım trafosu 30\5 kodansitörler 2.5 5 5 5 10 10 1010 10 1010 üç fazın akım trofoları ayrı ayrı role mono ve trifaze çalışabiliyor ben monofazeyi ayarladım kapasitif yükten ceza yazmaması için ne yapmalıyım

30A max akım değerin yani max yük 20kw bile değil hal böyleyken;
16-17kVAr kompanzasyon ihtiyacın var arkadaşım senin ise 87,5kVAr toplam kondansatör gücün var. Toplam gücün çok yüksek haliyle kademelerinde öyle gece tüketim azalınca kademe güçlerin yüksek olduğu için kapasitif çalışıyor sistemin sıkıntın bu.
0,5kvar monofaze kondansatör 1kvar trifaze kondansatörlerden oluştur sistemini 1.kademe 2,5kvar trifaze koy 2.3.ve4. kademeye monofaze 0,5kvar 5.6.7.8.9.10 kademelere trifaze 1kvar 11.kademeye trifaze 2,5kvar 12.kademeye trifaze 5kvar tavsiyem toplamda 17,5kvar yapar kademe dağılımı tercihine kalmış mantığı anladın neticede.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri