kompanzasyon hk yardım

Kuzgun06

Üye
Arkadaşlar merhaba çalıştığım firmada kompanzasyon panoları mevcut manuel otomatik olmak üzere 12 kademeli bi kmp panomuz var manuel e alıp her hangi bir kademeye bastığımda birden fazla kademe cekiyor ve kademe ışığı yanıyor bunun sebebi ne olabilir cok acil yardımlarınızı bekliyorum otomatikte sıkıntı yok

Otomatik te de kademeler 2şer3er cekiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Usta role markası abb rvt modeli güç kontrol rolesi

İyiki acil dedik

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar merhaba çalıştığım firmada kompanzasyon panoları mevcut manuel otomatik olmak üzere 12 kademeli bi kmp panomuz var manuel e alıp her hangi bir kademeye bastığımda birden fazla kademe cekiyor ve kademe ışığı yanıyor bunun sebebi ne olabilir cok acil yardımlarınızı bekliyorum otomatikte sıkıntı yok

Otomatik te de kademeler 2şer3er cekiyor
Kusura bakma kardeşim bizde sabah işteydik eve geldik ailemizin halini hatırını sorduk yemek yedik ancak sana cevap yazabiliyoruz.
Röleniz arızalanmış eğer panonuz yeni ise panoyu aldığınız firma gelip garantiden değiştirtsin veya siz yeni bir röle alıp montajını yapacaksınız.

Bende gece çalışıyorum abi son olarak role dediğin güç kontrol rolesi demi ekran??
Kontaktör leri o ekran kontrol eder reaktif güç panosu kurulurken bu röleye hangi uç ta hangi güçte kondansatör vrya şönt reaktör tanıtımı yapılır daha sonra bu röle akım trafolarından aldığı bilgiye hafızaya aldığı kondansatör ve şönt reaktör leri devreye alıp çıkarır

Yani hafıza bozulmuş bu rolenin o halde doğrumu abi değişmesi gerekiyor

Hafıza veya başka birşey sonuçta arızalı eğer manuel ve otomatik te aynı anda birden fazla kademe devreye giriyorsa arızalı dır.Bazı kompanzasyon larda bir çıkıştan bir iki kontaktör çalıştırılabiliyor. Kondansatör ihtiyacı çok fazla olduğunda montaj ı yapan kişi bir çıkıştan iki tane kontaktör çektirip soruna çare bulabiliyor ama bunda da tek sinyal lambası yanar!Eğer sizin sistem de böyle birşey yoksa çıkışlar arasında kısa devre oluşmuş olabilir. Röle içinden şimdi sistemi görmeden sizin verdiğiniz bilgiler dahilinde buradan ancak böyle bir yorum yapabiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri