kompanzasyon hesap programı

trafonun sabit kondansatörünü hesaplasın-
kademe sayısı gırınce kademelerı kendısı düzenlesin
monofaze desteklı olarak akım bılgısı kullanarak fazları kondansatorlerını hesaplasın

kolay gelsın

öneriniz kaideye alınacaktır.:)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Murat bey tarifeli aboneler içinde bir program varmı örneğin T1,T2,T3 veya180,181.182.183,gibi yoksa sadece aktifi dikkate alarak hesaplarsak doğru olurmu

burda tarife bazında hesap yok sadece 3 farklı yol ile hesapla programı oluşturdum.
Aktif Güç üzerinden (V*A*COSFİ*1.72)
Görünür Güş üzerinden yani (V*A*1.72)
Birde Akım üzerinden hesapla proğramı oluşturdum.
BVir sonraki tasarımda fatura üzerinden hesaplama, her faz ayrı ayrı hesapla proğramları oluşturacam.

hazırladığım kompanzsyon ile ilgili şikayet ve önerilerinizi bekliyorum çnkü yeni bir hesaplama üzerinde çalışıyorum

Bu tür bilgiler paylaşılırken eski versiyon kullanmaya özen gösterin bende office2003 var açamadım.

faydalı paylaşım için sağolun.
önerilen kondansatör gücüyle beraber tekabul edecek endüktif güç yüzdeside tabloda gösterilse güzel olur.

100kw güç olan bir yere nasıl kompanzasyon yapa bilirim hesaplaması lazım

birde mevcut reaktif değerlerimizi girerek değerleri nekadar kondansatör kullanarak ve nasıl aşağıya çekeceğimizi gösterebilirse süper olur valla...

Forum istatistikleri

Konular
128,248
Kullanıcılar
450,059
Son üye
Erentrik

Yeni konular

Geri