kompakt şalter düşüyor. kompanzasyon devredışı

ArkadaŞlar sorunu Şalterden İncelemeyİn kondansatÖr gruplarindan bİrİ kisa devre İse ayni sorunu yapar Önce kondansatÖrlerİnİ kontrolet grubun bİr tanesİnde sorun olabİlİr Şalter İkİncİ sirada bakacaĞin arizadir Şalterde genellİkle sorun Çikma olasiliĞi azdir.....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
DEĞERLİ MESLEKTAŞIM
sana en iyi ve en ucuz tavsiyem 3boy 630a nh buşon kullan demek olacaktır hem ucuz hemde
ne olduğunu hepimiz biliyoruz değilmi? saygılarımla Varol KANBUR.

DEĞERLİ KOMPANZE
meslektaşlarımıza daha ucuz ve kolay olan malzemeleri tavsiye etsek daha güzel olmazmı ???
tavsiye edilen malzemeler biraz pahalı :eek:
saygılarımla Varol KANBUR

start_61 arkadaşım,tavsiye ettiğim bir malzeme yok ki ortada.var olan malzeme üzerinden fikir beyanı var.selametle

DEĞERLİ MESLEKTAŞIM
kompak şalterinizin amperajı yetersiz olarak gözüküyor ben size kompak şalter yerine
3 boy 630a nh buşon tavsiye ederim hem maliyeti ucuz hemde ne olduğunu hepimiz
biliyoruz değilmi?saygılarımla Varol KANBUR
-----------------------------
DEĞERLİ KOMPANZE
ben arkadaşımıza 3 boy 630a nh buşon tavsiye ettim saygılar.

arka arkaya mesaj yazmak yasaktır. değiştir butonunu kullanınız

Düzenleme:
korkmaz_design

start_61 ' Alıntı:
DEĞERLİ MESLEKTAŞIM
kompak şalterinizin amperajı yetersiz olarak gözüküyor ben size kompak şalter yerine
3 boy 630a nh buşon tavsiye ederim hem maliyeti ucuz hemde ne olduğunu hepimiz
biliyoruz değilmi?saygılarımla Varol KANBUR
-----------------------------
DEĞERLİ KOMPANZE
ben arkadaşımıza 3 boy 630a nh buşon tavsiye ettim saygılar.

Fakat; buşon sigortaların koruması, compact şalterlere göre oldukça yetersiz.

Selam
Şalterinin açmasına neden olu mu bilmiyorum ama 4 saniye kondansatör devreye alma süresi bana az gibi geldi.Kondansatörün yeniden devreye alınması için depoladığı enerjinin tamamen boşalması gerekir.Aksi halde kondansatörlerinin ömrü kısalır.

merhaba daha önce siemens sirius vl 400 le ilgili sorun yaşadım.şalterin akım değr aralığıını,açma kapasite değerini ve hassaiyet değerini şalteri geç açacak şekilde ayarladık fakat yinede düzelmedi.söküp servise göönderdik ve servis bize şalterde her hangi bir sorun olmadığını bildirerek tekrar gönderdi.Yani sonuç olarak anladık ki şalter yükte çabuk açma özelliğine sahip.sizin şalterin kullanım alanına bakarsak harmonikler vekompanzasyonun devreye alma bırakma eyleminden bolayı ani akım dalgalan ması dolaysıyla şalterin duyarlılığında değişme olabileceğibir gerçek.Diğer bir fiziksel etki ise şalter ortam sıcaklığı.Şalter giriş çıkış terminallerinde gözden kaçan gevşeme oabilir.Oluşacak ısı kayııpları şalterin erken açmasına neden olabilir.TAbi kondansatör gruplarının manuel devreye alınıp sağlamlık testide yapmak gerekebilir.son olarak alma bırakma süresini uzatmak uygun olabilir tabii reaktif değer hesaplaması 5-10 gün kontrol altına alınarak..KOLAY GELSİN

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,046
Son üye
premier92

Yeni konular

Geri