Kombi çok acil

evet

Bunu çevirdiğimiz de fazla hava ve suyu atacak o sırada kombi basıncı düşer demişsiniz hava kalmadığına emin olana kadar yapalım bunu çok teşekkür ederiz ilginize Allah razı olsun

57 derecede ev ısınmaz.70 -90 değerine
alın.Sarfiyatınız tabiiki artacaktır.
Ben şu anda 42 derecede çalıştırıyorum. Çok iyi ısınamasakta idare ediyoruz (21 C civarı). Arkadaşınki farklı bir kombimi aceba.
Bizimki hermetik tip vaillant kombi Ev brüt 171 M2 ....

Bizim kombide Aristo'n Classic'in evo fotoğrafı da ekledim 70 dereceye yükseltmeye zaten maddi olarak yetişemeyiz

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    227.2 KB · Görüntüleme: 21
peteklerde belli miktarda su dolanır ve basıncı 1-2 bar aralıgında olur. genelde 1.5 e ayarlarlar. kombi üzerinde altında bir yer olur onu açarak peteklerde dolasan su ilavesi olur. tabi onu yavasca acın ve basınca bakarak yapın. basıncı atıuyorum 1.8 e ayarlayın. biraz su boşaltın. basınc düşecek tekrar su doldurun tekrar azaltın.

Kombiye genelde 2 bar ya da 2.3 bar seviyesinde su basıyoruz 2 nin altına pek düşürmüyoruz olması gereken 1,5 bar midir

kombiden kombiye değişiyodur belki nilemiyorum ama genelde gördüğüm 1-2 bar arası.

Tekrardan ilginize cok teşekkür ediyorum

mutfakta olan petek ile (kombiye son derece yakın) bizim odalarımızda olanlar arasında cok fazla isi kaybı var
Kombiye yakın olan peteklerin vanasını bir miktar kısarak sıcak suyun by pass yapmasını engeller,ısı dağılımının daha adil olmasını sağlayabilirsiniz.

Evet dediğiniz seyleri uyguladıktan sonra ev bir yarım saatte daha sıcak oldu teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,357
Son üye
jihad_horan

Yeni konular

Geri