Kodu belli olmayan pwm entegresinin muadilini bulma ?

axelfoly

Üye
başlıkta belirttiğim gibi resimdeki smps adaptördeki pwm entegresi yandı ve üzerinde hiçbir değer yazmıyor bu entegrenin aslını veya muadili nasıl bulabilirim
20210219_230702.jpg

Bu entegre bulunabilir olsaydı bu adaptör
bu kadar ucuz olmazdı.

Yapıyı biliyorsanız kendiniz bir entegre ile
adaptörü çalıştırabilirsiniz.

bu kadar ucuz olmazdı.

bunlar bulunabilir ve oldukça ucuz entegreler üreticiler bilerek üzerlerini siliyorlar, tamir edilemesin diye.

Hangi bacaklar nereye gidiyor temel bir şema çıkarıp bir kağıda çizin bakalım neye benziyor.
bu konuda çok tecrübeli değilim , şemadan kastınız pwm entegresi ve çevre birimleri mi

bu kadar ucuz olmazdı.

muhtemelen bulunur sırf bu firmaya özel üretilmiş olacağını sanmam ki zaten bulunmayacak bir entegre olsaydı neden üzerindeki bilgileri silsinler belli ki piyasada mevcut

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    230.2 KB · Görüntüleme: 48
Moderatör tarafında düzenlendi:
Resimden takip edemedim. 8-7-6-5 nolu bacaklar kisa devre mi? Mosfetin gate ucu entegrenin hangi bacak yadq bacaklarına gidiyor?

Resimden takip edemedim. 8-7-6-5 nolu bacaklar kisa devre mi? Mosfetin gate ucu entegrenin hangi bacak yadq bacaklarına gidiyor?
gate ucuna entegrenin 8. bacağı zener ve 22ohmluk direnç üzerinden bağlı resimde yolları belirgin halde yeniden gösterdim bu arada adaptör compaxe clt-312

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    232.4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366