Klima kendi kendine işliyor

tolgatx

Üye
Merhaba arkadaşlar vestel bio 12000btu klima kendi kendine kapanıp açılıyor. Sizce arıZa nerden olabilir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kumanda veya cihaz üzerindeki power tuşunu bi kontrol et istersen.
İkisinden biri sıkışmış olabilir..Bunun haricinde ana kart ile alakalı bir durumdur
kart soketlerini çıkarıp taktınız mı?,bi restart yapın cihaza kendine gelsin:)

Restart attım hiçbişe olmadı ayni şekil devam ediyor. Dış ünite Boru sensörü olarak şüphelendim olabilirmı ?

dış ünitemi sürekli çalışıp duruyor?
herhangi bir arıza kodu vermiyor mu?

Hayır klima direk çalışıp duruyor sonra yine tekrar çalışıyor. Bu kartların kodu var mı acaba reset atsam ?

045405-1A00Fb hafızayı tekrar yüklesem olur mu acaba ?

Valla ustacım benim işletmem de Bio serisi 20 adet klima var.
eğer dış ünite de veya iç ünite de sensör,faz vs gibi bir arıza var ise
ekranda arıza kodu yanması gerekir..Bendekilerde arıza kodu veriyor ve
ona göre müdahale ediyorum.Sizin cihaz da herhangi bir arıza kodu vermiyor
ve sürekli kapanıp açılması ana karttan muhtemelen...Bendeki cihazlar ya e7 yada fl arızası veriyor.
Bunları da kumandadan reset ve kod girme suretiyle düzeltiyorum..Herhangi bir arıza kodu vermiyor ise reset atmanız(hangi arıza için reset?) bir işe yaramayacaktır..İklimlendirme ile alakalı çok değerli arkadaşlarımız var forumda..
belki onlar daha farklı bakış açısı getirebilirler konuya,biraz sabredelim:)

Teşekkürler ilginiz için..

Birtane sigorta tak kullanmayacağın zaman sigortadan kapa olsun bitsin dert ettiğin şeye bak :)

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri