Kireçli rezistans kaçak akım rölesini attırır mı?

Evdeki şofben ilk başta 2. kademeye getirildiğinde kaçak akım rölesini attırıyordu. Bir gün sonra bütün kademelerde attırmaya başladı. Şofbeni söktüm diğer parçalarda sorun yok. Rezistansın birinin direnci 16 , diğerinin 11 Ohm çıkıyor.
Ama rezistans tankının içi ve rezistans çok fazla miktarda kireç olmuştu. Sizce kireç kaçak akım rölesini attırır mı? Kireçte tam temizlenmiyor bir temizleme yöntemi varmıdır?

Rezistans kireçlendiğinde suyla bağlantısı kopar şofben,termosifon ve çaycılardaki rezistanslar suya temas etmediği zaman üstlerindeki koruma çatlar ve elektrik suya geçer böyle durumlarda kaçak akım atar rezistans sağlam olabilir sizin ölçtüğünüz gibi ohm verebilir ama çatlaktan su girdiğinde toprak ve suya kaçak verdiği için kaçak akımı atıracaktır

Rezistans gövdesinde çatlak vardır .

Diğer :
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/rezıstans-saglamlık-kontrolu-nasıl-yapılır.117179

Bu tip cihazları tavsiye etmem , tamirini yapmanızı istemem , tavsiyem elinizdeki atın , yenisini de alında demem .

kolay gelin , sağlıcakla kalın .
Teşekkürler. Yenisini aldık zaten. Ben evde hobi olarak uğraşıyorum elektrik- elektronikle. Yaşım daha 16. Öyle baktımda herşeyi sağlam. Rezistans yenilenmesi lazım gözüküyor. Teşekkürler.

Rezistans kireçlendiğinde suyla bağlantısı kopar şofben,termosifon ve çaycılardaki rezistanslar suya temas etmediği zaman üstlerindeki koruma çatlar ve elektrik suya geçer böyle durumlarda kaçak akım atar rezistans sağlam olabilir sizin ölçtüğünüz gibi ohm verebilir ama çatlaktan su girdiğinde toprak ve suya kaçak verdiği için kaçak akımı atıracaktır
Anladım teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri