Jeneratör Beslemesinde Kaçak Akım Rölesini Devre Dışı Mı Bıraksam

Jeneratör çatıda çelik konstruksiyon uzerinde

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Normal şartlarda atma gibi bşr durumu yok .Şebeke kesilip jeneratör devreye giriyo sorunyok jeneratörden şebeke hattına geçerken ust kattaki kaçak akım röleleri atıyor.en azımdan bir kısmı

Sorun tesisat veya kaçak akım rölelernden değil ama jeneratör devreden cıktığında şebekeden beslenen kaçak akım rölesinin atması..sizcede çok enteresan değilmi

Maliyet açısından 3 kontaklı kontaktör kullanman daha mantıklı şebeke ve jenaratör nötürlerini de k.a.k.ş den önce birleştirsen hiç bir sorun çıkmaz bununla ilgili örnek proje daha önceden yayınlamıştım kolay gelsin

Maliyet açısından 3 kontaklı kontaktör kullanman daha mantıklı şebeke ve jenaratör nötürlerini de k.a.k.ş den önce birleştirsen hiç bir sorun çıkmaz bununla ilgili örnek proje daha önceden yayınlamıştım kolay gelsin
Tekrardan örnek projeyi gonderebilirmisin

selam lar bizim apartmanda sebeke gidince otamatik jeneratör devreye giriyor sonra şeşebeke tekrar gelince jenaratör otamatk stop ediyor stoptan sonra
sistemde ats ottamatik trasfer rolesi kumanda ediyor
fakat kacak akım atıyor
sorunu nasıl cözerim nasıl çözeriz

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri