Kesit hesabı için yardım

ferdimmm

Üye
selam arkadaşlar ben buraya yeni üye oldumm yardımınıza ihtiyacım var ben şirketin birinde elektirik teknolojisi alanında staj yapıyorum geçen gün bir trafo kurduk kablo çektik 3x25/16 bu kablonun kesit formülü birde kwnin formulu lazım bana yarına bunları öğrenmem lazım birde kw akıma nasıl dönüştürülür biraz uzun oldu k.bakmayın şimdiden yardımlarınız için tşkr ederimm

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1000kW değil, 1000kVA dır o. Bu çektiğiniz kablo orta gerilim kablosu anladığım kadarıyla, orta gerilim seviyeniz ne? 34,5kV veya 6,3kV.

evt orta gerilim kablosu orta gerilim seviyemi tam olarak bilmiyorum sen bana kwnin formulunu kw ampere nasıl çevrilir onu söylemen yeterli tşkr ederimm

selam arkadaşlar ben buraya yeni üye oldumm yardımınıza ihtiyacım var ben şirketin birinde elektirik teknolojisi alanında staj yapıyorum geçen gün bir trafo kurduk kablo çektik 3x25/16 bu kablonun kesit formülü birde kwnin formulu lazım bana yarına bunları öğrenmem lazım birde kw akıma nasıl dönüştürülür biraz uzun oldu k.bakmayın şimdiden yardımlarınız için tşkr ederimm

buraya bu kadar yazı yazana kadar herhangi bir arama motoruna temel elektrik formulleri yazsan senin için daha kolay olurdu ama neyse. madem yazdın cevap vereyim:

3 fazlı sistemlerde akım= (kw*1000) / 1,732*V*Cos phi
olarak bulunur.

merhaba kullanılması gereken kablo kalınlığını bulmamıza yardımcu bir formül veya hesaplama yöntemi varmı ?? tşk

Sn. Ferdimmm
Sen neyi biliyorsun neyi bulmak istiyorsun?
Gücü biliyorsan daha önceki mesajlarda verilmiş olan formülden akımı bulursun. Daha sonra da bu akımı kaldırabilecek olan kabloyu katalogdan bakarak seçersin. Gerekliyse gerilim düşümü hesabı da yaparsın ama orta gerilimde extreme durumlar haricinde gerilim düşümü hesabı yapmana gerek yok. Kablo seçiminde başka bir faktör de kablo izolasyon sınırı, ki bunun için de gerilim seviyesini bilmen lazım.

Gerilim seviyesi, güç ve kablo uzunluğunu yazarsan sana örnek bir hesap yapılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri