Kaynak makinası ark voltajı olcme

Adaptörünüz smps miydi? Resmi varmı?

Kaynak makinası anahtarlamalı çalışan bir güç kaynağı. iphone şarj aletide keza öyle. İkiside izole değil. Muhtemelen Şebeke bağlantısı kaynak makinası üzerinden dirençler ve arduino ve ordanda şarj aleti üzerinden devreyi tamamlamış.

Keşke arduino yu ilk başta akü ile yada pille çalıştırsaydınız iyi olurmuş. Geçmiş olsun.

Kaynak makinası anahtarlamalı çalışan bir güç kaynağı. iphone şarj aletide keza öyle. İkiside izole değil. Muhtemelen şebeke bağlantısı kaynak makinası üzerinden dirençler ve arduino ve ordanda şarj aleti üzerinden devreyi tamamlamış.

Keşke arduino yu ilk başta akü ile yada pille çalıştırsaydınız iyi olurmuş. Geçmiş olsun.
Tesekkur ederim. Aku uzerinden baglanti yapsaydim sorun olmaz mi diyorsunuz?

ölçtüğünüz sinyal ac bileşen içeriyor olabilir. ayrıca 1megaohm 17kohm dan sonra bir voltaj takipcisi kullanmak iyi olur.
?u=https%3A%2F%2Fi.stack.imgur.com%2FePduC.png

ölçmek istediğiniz sinyal dc ise adc inputtan önce böyle bir opamp voltaj takipcisi kullanın.
ac bileşenleri yok etmek için 5k dan sonra bir filtre kapasitörü kullanabilirsiniz.

Sayın Serkan_48 dediğiniz gibi arduino'yu batarya üzerinden besledim ve istediğim voltaj ölçümünü Arduino ile yapabiliyorum. Cok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi icin.

Sayin kesmez, test için voltaj takipçisi olmadan kapasitör ekleyerek ölçüm yaptim. Dediginiz gibi asıl devreyi kurarken voltaj takipçisi ekleyip deneyeceğim.Cok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri