Kapasitiften Cezaya Giren Bir İşletmeye Gidiyoruz İlk Yapacağımız Ne Olmalıdır?

teşşekkür ederim açıklayıcı olmuş

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar ben birşey sormak istiyorum

35 kw/s tüketimi olan yerde ne tür bir pano gerekli olabilir

Çalışacak tezgahlar cnc tezgahlarıdır

bir enerji analizörü ile sistemde çalışan tüm yükler için ölçümler alınır. hangi makinalar ne kadar yük çekiyor, hangileri ne sıklıkla devreye girip çıkıyor, maksimum aktif reaktif yükler, ayrı ayrı her teçhizatın aktif reaktif güçlerileri , devreye girme çıkma zamanları araştırılıp not edilir. birlikte devreye girip çıkanlar, sırasıyla tüm bu verileri aldıktan sonra gerisi çok basit zaten

* Reaktif Güç Kontrol Rolesi kilitlenmiş ya takılı kalmış olabilir, tüm kondansatör gruplarını devreye almış, çıkaramamışsa Kap.Reaktif sayaç yazar,
* RGK rolesinin C/K oranı doğru ayarlanması gerekir,
* RGK Rolesinin bağlı olduğu akım trafosunun k-l uçları doğru polaritede bağlı olması gerekir.
* Kondansatör gruplarının kapasitesi fazladır.

Sistemi komple baştan incelerim. Teker teker ölçme yaparım. Mutlaka bir yerden sonra patlak verecektir.

kapsitif cezadan nasıl kurtulabilirim? elimde bulunan faturadaki değerlerle ne yapabilirim?

kompanzasyon panosundaki kondansatörleri kontrol ederim eğer yüke göre giren-çıkan kondansatörler karşılamıyorsa kondansatörlerden bir kaçını mesala ilk kondansatör 100 ise onu 50-25-10-10-5 diye ayırmam gerekebilir.o zaman devreye ilk 5 sonra 10 yüke göre devreye alıp çıkarır.ozaman kapasitif ve endüktif cezaya girmezsin arkadaş

slm arkadaşlar üç ayrı yerde kompanzasyon sistemi var 2 tanesi açıktı %likler normaldi yeni yapılan tesisin kompanzasyonunuda açtım normalde haftada 5-9 arası endeks değeri gelmesi gerekirken yeni yapılan kompanzasyonu açmamla haftada 38 kapasitif değer geldi kapasitifden cezaya girdim sebebi ne olabilir yeni yapılan kompanzasyon(3.pano)ayarsızmı nedir?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri