Kapasitiften Cezaya Giren Bir İşletmeye Gidiyoruz İlk Yapacağımız Ne Olmalıdır?

bende sizlerin düşündüğü gibi düşündüm arkadaşlar
RGK rölesinin faz sırası karışmış olabilir c/ k ayarı uygun olmayabilir
ve sabit kademe gücü büyük seçilmiş yada kondanstör güçleri endüktif yükle uygun olmayabilir gereksiz kapasitif yükleme gibi.
RGK Rölesi bir defa değişmiş yakın zaman içinde ancak güç dengesizliği aşırı kompanzasyon.
Sistemin tam yükte cosQsini bilmiyorum bilsem yeniden kapasitif yük hesaplayacacım. aynı koşullarda daha önceden böyle bir işlem yokmuş bir takım tasarrufi işlemlerin ardından (derken aklıma gelen nükte sabit kademeye takıldım) yarı yarıya aktif tüketim faturamızı azalttık demişti hoca, ki! bu değişkeni de düşürmek gerkiyor sanırım.
5 adet bina varmış Y.B.İ. Okulu lojmanlar özel trafosu mevcutmuş. hepsinin trafo cıkışına
kompanzasyon yapılması gerekir ve her üç günde bir kontrol edilmesi gerekir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
devrede çok sayıda bilgisayasar veya güç kaynağı varsa oda kondansatör görevi görür kapasitif yazdırır

kondansatörlerin amperini ölçerimtabi siğorta ve kontaktöre baktıktan sonra

kapasitif yazdığı için kondansatörlerimi devreden çıkarırım gerekli olan kapasiteyi takarım

öncelikle işletmede kullanılan kesintisiz güç kaynağı olup olmadığını araştırın.
Bilinmelidir ki kgk lar capasitif özellik gösterirler...

yukarıda yazılı olanlardan sonra kondansatör sıralamasına bakarım c/k ayarına bakarım

600/5 üç adet akım trafosu var arkadaşlar. Kompanzasyon hakkında zayıfım biraz. Ya kapasitif yada reaktifden giriyorum. Neden labilir acaba. Kondansatörleri En iyi nasıl ölçebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

kompanzasyon reaktif ceza konusunda yardım edebilirmisiniz
merhaba arkadaşlar bu kompanzasyon konusunda yeniyim ve öğrenmeye çalışıyorum.geçenlerde bir ekmek fırınına gittim elektrik faturasını kontrol ettim faturanın aktif kısmında hiçbir değer yoktu endüktif reaktif kısmında ise ilk endeks son endeks toplam tüketim birim fiyatı ve tutatı yazıyordu yaklaşık 750 lira kapasitifte de aynı şekilde ama kullanım yok denecek kadar azdı.ben reaktif cezaya girdiğini düşünüyorum yalnız aktif kısım neden boş anlamadım.panoya göz ucuyla baktım sürekli 1.00 değerini gösteriyor eski bir pano komple elden geçecek neler yapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler​

kompanzasyon reaktif ceza konusunda yardım edebilirmisiniz
merhaba arkadaşlar bu kompanzasyon konusunda yeniyim ve öğrenmeye çalışıyorum.geçenlerde bir ekmek fırınına gittim elektrik faturasını kontrol ettim faturanın aktif kısmında hiçbir değer yoktu endüktif reaktif kısmında ise ilk endeks son endeks toplam tüketim birim fiyatı ve tutatı yazıyordu yaklaşık 750 lira kapasitifte de aynı şekilde ama kullanım yok denecek kadar azdı.ben reaktif cezaya girdiğini düşünüyorum yalnız aktif kısım neden boş anlamadım.panoya göz ucuyla baktım sürekli 1.00 değerini gösteriyor eski bir pano komple elden geçecek neler yapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler​

Faturadaki aktif tüketim, gündüz-puant-gece kısmında belirtilmiş olabilir. Bazen de baskı kaydığı için rakamlar kendi satırında çıkmaz. Bu da yanıltır insanı...

eğer yeni bir sistem kurmayı düşünüyorsanız aktif kompanzasyonu tercih edin derim .
1-çok daha hızlı gecikme zamanları yok.
2-0.9999 a yakın değerleri garanti ediyorar ceza gelirse kendileri karşılıyor.
3-tristorler kontaktör gibi Bakım istemiyorlar.
4-kondansatörlerin ömürleri 0 geçiş anında tetiklendikleri için çok daha uzun oluyor.
5-içinde harmonik filtre de var.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri