Kapasitiften Cezaya Giren Bir İşletmeye Gidiyoruz İlk Yapacağımız Ne Olmalıdır?

akım trafosunu kontrol ederim (genel olarak karşılaştığım bir sebebtir)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İlk yapacağın, kompanzasyonu devre dışı bırakıp sistemin kendi halinde endüktif ve kapasitif durumunu tespit etmeli ve
sistemin gücüne göre müsade edilen reaktis sınırlara göre RÖLE ayarlarını gözden geçirmelisin, röle kontrol için bir fazdan ölçüm alıyorsa bu faz sisteminin tam olarak karakteristiğine uymuyor demektir; üç fazdan da ölçüm almalısın...

Eğer tesise gelen AG hat uzun mesafeden geliyorsa ve çekilen güç çok az ise hat üzerinde oluşan kapasitif etkiden dolayı cezaya giriyor olabilir. Zira konansatör grubunun bu durumda yapabileceği hiçbir şey yoktur.

yani röleye ve sayaca alacağımız enerjileri akım trafosundan sonra mı alacağız...

Kapasitif ceza genellikle düşük yüklü işletmelerde olur. Yani normalde yüksek yüklü bir işletme herhangi bir sebeple yük düşmüşse, ve özellikle baraya bağlı tüketim olmamasına rağmen kesici kapalıysa, besleme de kablo ile yapılıyorsa sisteme kapasitif verilir. En iyi çözüm yöntemi tüm kapasitörleri devre dışı bırakıp, sayaçtan izleme yapmaktır. En düşük kondansatör gücü bu değere göre ayarlanırsa sorun çözülür. Genellikle normal işletmeden düşük yük işletmesine geçilirken kompanzasyon sistemi revize edilmez. Dolayısıylşa en küçük kademede bile sisteme kapasitif yük verilir.

slm arkadaşlar bizim kompanzson panonun dijital ayarlarını tutturamıyorum sürekli cezaya giriyoruz yardımcı olursanız minnettar kalırım

slm arkadaşlar bizim kompanzson panonun dijital ayarlarını tutturamıyorum sürekli cezaya giriyoruz yardımcı olursanız minnettar kalırım

Rölenizin kullanma kılavuzundaki talimatları harfiyen uygulayınız.bağlantılarını kontrol ediniz. Bu durumda yük akımı çok düşük ise problem yaşarsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,037
Son üye
monster998

Yeni konular

Geri