Kapasitiften Cezaya Giren Bir İşletmeye Gidiyoruz İlk Yapacağımız Ne Olmalıdır?

cok guzel onerıler her bırını kontrol etmek laqzım ama en onemlısı rolenın ayarı belkıde konpanzasyon fazla yapması gereken bı durumdadır yada alma cıkarma samıyelerı uzun dur ve bunun gıbı bırcok sebebı olabılır buyuk ıhtımal cıhazdandır kapasıtıf fazla yazma sorunu tesıslerde nadır olarak karsımza cıkar
NOT. calısan cıhazlar uzerınde dırek kondansator yada tesıste dırek kondansator olabilir boyle bısey varsa bunları bulman lazım yoksa hıc bı ayar senı kurtarmaz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar bu konu altına kapasitiften cezaya giren bir işletmeye gidiyoruz ilk yapacağımız ne olmalıdır bu konu altında bunları yazalım ilk madde benden tek isteğim her kez 1 madde yazsın...
1- yapışmış kontaktör varmı diye bakarım

2-kosinüs fi değeri sisteme göre fazla yüksek tutulmus olabilir.
3-kondansatör değerleri fazla veya sistemin ihtiyacından fazla yüksek değerde olabilir
4-

___

Size katılıyorum çünkü yeni cihazların ve motorların kasa vede gövde içlerine kondansatörleri çok güzel bir sekilde yerleştiriyorlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
işletmede ups olup olmadıgını kontrol ediniz eger buyuk guclu bır ups varsa işiniz cok zor

işletme o.g abonesi mi yeraltı kablolarının kapasitif etkisi olabilir

___

Arızayı giderirken bir defaya mahsus cezaya giren faturanın telafisinin var olduğunu bilerek panik yapmadan çalışmanı yapabilirsin .Ekte dilekçe örneği var

bu başvuru yeni yönetmelikle iptal oldu diye biliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar sistemde yük az ama sayaç sabit olarak kapasitiften cezaya giriyor her gün nedeni nedir_?daha açık bir anlatım olursa sevinirim ben bu işin acemisiyim

slm kw ya göre nası konpazasyon hesaplanır yardımlarınız için teşekkürler

Sisteminizi tarif edermisiniz, sabit kondansatör varmı (sayaç OG demi), yükleriniz neler, kompanzasyonunuz tek akım trafosu girişlimi, UPS iniz varmı vs. olası sebepler bu soruların cevapları arasında olabilir.

arkadaşlar sistemde yük az ama sayaç sabit olarak kapasitiften cezaya giriyor her gün nedeni nedir_?daha açık bir anlatım olursa sevinirim ben bu işin acemisiyim

Kapastife girmiş bir sistem ana girişten tutunda en son alıcıya kadar takip edilmesi gereken bir hususdur alıcılara baglı kondansatörler gözlemlenebilir buda kapastif yazdırır

Ayrıca sistemi besleyen kapasitif bir yük var mı ??? onu bilmek gerek... UPS gibi cihazlar kapasitif yük üretirler. Bu da kompanze etmede büyük sorun oluşturur.

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri