Kapasitif ceza

Kondansatör devreye alıyorsa reaktif endüktif yöndedir.Fakat 3 fazda da endüktif yöndemi bakmak lazım -0,800 gösteriyorsa cosinüs kapasitif yöndedir.Bu değer kondansatörü devreye alınca çıkıyorsa çekilen kademe ihtiyaçtan fazlasını basıyor ve bırakınca cosfi 1,000-0,450 gibi değerler gösteriyorsa kademesi çekilen kondansatör uygun değerde değil fazla basıyor demektir.Buda tetiklemenin neden olduğunu açıklar.
sayın emodiyatör 1.5 kwar 2.5 kwar 5 kwar 10 kwar 20 kwar 40 kwar kademeler var başka öneriniz varmı 7.5 kwar 12.5 kwar eklesem uygunu bulacakmı yada 0.87 kwr trifaze veya difaze bağlasam faydası olacakmı ekranda hiç bir şekilde 1 okuyamıyorum işyerine kilit vurduk kapattık hala 0500 veya -450 veya -880 gezinip duruyor akım trafosu uçları fazlar doğru bağlı özellikle cnc ve plazmanın şalterlerni komple kapattım malumunuz bunlar roleyi sapıttırıyor ama 10 amp akımda dahi 1 yok
Kondansatör devreye alıyorsa reaktif endüktif yöndedir.Fakat 3 fazda da endüktif yöndemi bakmak lazım -0,800 gösteriyorsa cosinüs kapasitif yöndedir.Bu değer kondansatörü devreye alınca çıkıyorsa çekilen kademe ihtiyaçtan fazlasını basıyor ve bırakınca cosfi 1,000-0,450 gibi değerler gösteriyorsa kademesi çekilen kondansatör uygun değerde değil fazla basıyor demektir.Buda tetiklemenin neden olduğunu açıklar.
Ancak bir tespitimde şunu yakaladım tüm cihazlar kapalı sadece 90 kw inverter devrede 1 tande 45 kw inverter devrede 240 amp pres yapıyor entes roleyi kapattım 50 kwar sabit bağladım sayaç değerleri normale bindi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sayın emodiyatör 1.5 kwar 2.5 kwar 5 kwar 10 kwar 20 kwar 40 kwar kademeler var başka öneriniz varmı 7.5 kwar 12.5 kwar eklesem uygunu bulacakmı yada 0.87 kwr trifaze veya difaze bağlasam faydası olacakmı ekranda hiç bir şekilde 1 okuyamıyorum işyerine kilit vurduk kapattık hala 0500 veya -450 veya -880 gezinip duruyor akım trafosu uçları fazlar doğru bağlı özellikle cnc ve plazmanın şalterlerni komple kapattım malumunuz bunlar roleyi sapıttırıyor ama 10 amp akımda dahi 1 yok

Röle ekranında var kısmında hangi fazda ne Kadar ihtiyaç olduğunu gosterir hemde kvar cinsinden buna göre kademeleri duzenlemeniz gerekir.Eger dengesiz bi reaktif varsa bir fazda olup da diğer fazlarda olmama gibi bu defa 1 fazlı kademe yapmanız gerekir.

entes'in reaktif güç kontrol rölelerininde otomatik tanıtma 1. kademe üzerine kurgulanık.
Syın Pino 40 kwar kontaktörü değiştim 400 amp tmş açmamla birlikte onu çekti bıraktı herşey anında düzene bindi panoda sanki silkelenme şimşek çaktı ekran 1 oldu hepsi ve düzeldi bu nasıl iştir

Arızayı halletmenize sevindim. Benzer arızayla daha önce karşılaşmıştım. Bi de entes kullanım kilavuzunda bu duruma özellikle dikkat çektiğini biliyorum.

Arızayı halletmenize sevindim. Benzer arızayla daha önce karşılaşmıştım. Bi de entes kullanım kilavuzunda bu duruma özellikle dikkat çektiğini biliyorum.
lakin gece küçük bir capasitif ceza devam ediyor monofaze kondanstör kabul etmiyor zaman saatine 3 tane 0.50 kwar kondanstöer bağlasam akşam 8 den sabah 8 ze kadar çekili kalsa nolur veya rg315cs almam gerekecek

lakin gece küçük bir capasitif ceza devam ediyor monofaze kondanstör kabul etmiyor zaman saatine 3 tane 0.50 kwar kondanstöer bağlasam akşam 8 den sabah 8 ze kadar çekili kalsa nolur veya rg315cs almam gerekecek

Kapatisif reaktif varsa kondansatör bağlamanızın mantığı nedir ?

Kondansatör ilave etmeniz doğru olmaz.

1. kademenin akım kontrolü yaparak kondansatörün sağlam olup olmadığını tespit ediniz.

hedef cosφ'yi 1'e ayarlayınız.

kademelerin adimlanmasinda 10 nolu programı seçiniz.

eğer mümkünse işletme çalışmıyorken veya minimum yükteyken kondansatör tanıtmasını yapınız.

Kapatisif reaktif varsa kondansatör bağlamanızın mantığı nedir ?
en küçük kondastör 1.5 kwar trifaze ben fazlar a 0.50 monafaze sabit bağlayıp gece yanan lamba veya buzdolabı için düşündüm ki role büyüğü çekme girişiminde bulunmasın diye yoksa büyük kondanstör bağlamanın amacı yok

hedef cosfi 1 de ayarlı t-onn 10 saniyeye t-off 1 saniyeye ayarladım geç alsın erken bıraksın diye buna rağmen geçmiş ile bugünü kıyasladığımda günlük 250 kw kurtardık daha önceden günlük 300 kw capasitif iken bugün günlük 50 kw düştü çarpan 630

acaba hala gece hiçbir şey çalışmadığı halde neden kapasitif e giriyor anlam veremedim önümüzdeki günlerde gece fabrikada oturup takibe başlayacam
Kondansatör ilave etmeniz doğru olmaz.

1. kademenin akım kontrolü yaparak kondansatörün sağlam olup olmadığını tespit ediniz.

hedef cosφ'yi 1'e ayarlayınız.

kademelerin adimlanmasinda 10 nolu programı seçiniz.

eğer mümkünse işletme çalışmıyorken veya minimum yükteyken kondansatör tanıtmasını yapınız.

1 kademe 40 kwar 55 amper

hedef cosfi 1

prog 10 seçili

kondanstörler manuel girdim yarın auto setup yapacam

en küçük kondastör 1.5 kwar trifaze ben fazlar a 0.50 monafaze sabit bağlayıp gece yanan lamba veya buzdolabı için düşündüm ki role büyüğü çekme girişiminde bulunmasın diye yoksa büyük kondanstör bağlamanın amacı yok

hedef cosfi 1 de ayarlı t-onn 10 saniyeye t-off 1 saniyeye ayarladım geç alsın erken bıraksın diye buna rağmen geçmiş ile bugünü kıyasladığımda günlük 250 kw kurtardık daha önceden günlük 300 kw capasitif iken bugün günlük 50 kw düştü çarpan 630

acaba hala gece hiçbir şey çalışmadığı halde neden kapasitif e giriyor anlam veremedim önümüzdeki günlerde gece fabrikada oturup takibe başlayacam

Çarpanınız nasıl 630 oluyor siz og. abonesimisiniz.Alçak gerilim tarafında ag. kablolarındaki kapasite ihmal edilebilecek düzeydedir hatta dikkate almaya bile değmez fakat başka bir problem olmalı yada kapasitife neden olan bir cihaz UPS felan var mı yada kapasitif etki yapacak başka cihazlar.Şunu deneyebilirsiniz ana şalterden devreyi açınca yani yükü atınca ölçüm alınan sayaçta değerler değişiyormu takip edin sayacın cosinüs değerinde bir değişme oluyor mu.Bir başka ihtimal reaktif güç röleleri akım uçları ters bağlıysa S1-S2 endüktifi kapasitif kapasitifi endüktif olarak görebiliyor.Bazı markaların röleleri bunu otomatik düzeltiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri