Kapasitif ceza

Çarpanınız nasıl 630 oluyor siz og. abonesimisiniz.Alçak gerilim tarafında ag. kablolarındaki kapasite ihmal edilebilecek düzeydedir hatta dikkate almaya bile değmez fakat başka bir problem olmalı yada kapasitife neden olan bir cihaz UPS felan var mı yada kapasitif etki yapacak başka cihazlar.Şunu deneyebilirsiniz ana şalterden devreyi açınca yani yükü atınca ölçüm alınan sayaçta değerler değişiyormu takip edin sayacın cosinüs değerinde bir değişme oluyor mu.Bir başka ihtimal reaktif güç röleleri akım uçları ters bağlıysa S1-S2 endüktifi kapasitif kapasitifi endüktif olarak görebiliyor.Bazı markaların röleleri bunu otomatik düzeltiyor

400 kwa trafomuz var ana sayaç og de ancak panomuzda takip için 2 ci süzme sayaç var gördüğüm süzme sayaçta herşey normal ancak tedaş sayaç otomasyonunda kapasitif görünüyor mesela dün akşam aldığım endüktif endeks 311.379 7 saat sonra 311.385 fark 0.6 kw kapasitif akşam 226.717 7 saat sonra 226.766 fark 0.49 kw yani endüktif 6 kw ise %15 aldığımızda 0.9 kw harcaması gerek iken kapasitif 0.49 kw harcamış

acaba trafo yada hücre odasında sabit kondanstörmü sıkıntılı ? odalara bakmadım anahtar yoktu manevra kabiliyetim olmadığından girmek istemedim tedaşı arayacam trafoyu açması için

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Muhtemelen,trafo uçlarına bağlı bir kondansatör var.400 kva trafo sayacının OG de olmasıda ayrı garip bir durum !

400 kwa trafomuz var ana sayaç og de ancak panomuzda takip için 2 ci süzme sayaç var gördüğüm süzme sayaçta herşey normal ancak tedaş sayaç otomasyonunda kapasitif görünüyor mesela dün akşam aldığım endüktif endeks 311.379 7 saat sonra 311.385 fark 0.6 kw kapasitif akşam 226.717 7 saat sonra 226.766 fark 0.49 kw yani endüktif 6 kw ise %15 aldığımızda 0.9 kw harcaması gerek iken kapasitif 0.49 kw harcamış

acaba trafo yada hücre odasında sabit kondanstörmü sıkıntılı ? odalara bakmadım anahtar yoktu manevra kabiliyetim olmadığından girmek istemedim tedaşı arayacam trafoyu açması için

Dağıtım şirketi sayacı ile sizin süzme sayaç arası mesafe varmı XLPE kablo mesafesi uzun mu ? Eğer böyle bir durum varsa kablonun kapasitif etkisi olabilir.Normalde 630 kva ve üzeri güçlerde dağıtım şirketleri og. ölçümü isterler sizinki tuhaf bir durum.

Monofaze tesisatınızda endüktif çekiyor sa sizin kondansatörleriniz trifaze ise de röle ayar yapamaz kompanzasyonda monofaze kondansatörleriniz yeterli mi acaba?Bunu da kontrol ediniz kompanzasyon işi uzmanlık isteyen bir iştir herkes bundan anlayacak diye birşey yok benim danıştığım Gruparge kocaeli bayii var hem malzemeyi ondan alırım anlamadığım yerde telefonla arar teknik destek alırım

Dağıtım şirketi sayacı ile sizin süzme sayaç arası mesafe varmı XLPE kablo mesafesi uzun mu ? Eğer böyle bir durum varsa kablonun kapasitif etkisi olabilir.Normalde 630 kva ve üzeri güçlerde dağıtım şirketleri og. ölçümü isterler sizinki tuhaf bir durum.
Adana aosb genel de sayaçlar abone göremez 500 MT yada 1 km uzaklıkta lokal ölçüm köşkleri olur
Muhtemelen,trafo uçlarına bağlı bir kondansatör var.400 kva trafo sayacının OG de olmasıda ayrı garip bir durum !
Trafo odasını birkaç güne açtırıp bakacâgiz
Monofaze tesisatınızda endüktif çekiyor sa sizin kondansatörleriniz trifaze ise de röle ayar yapamaz kompanzasyonda monofaze kondansatörleriniz yeterli mi acaba?Bunu da kontrol ediniz kompanzasyon işi uzmanlık isteyen bir iştir herkes bundan anlayacak diye birşey yok benim danıştığım Gruparge kocaeli bayii var hem malzemeyi ondan alırım anlamadığım yerde telefonla arar teknik destek alırım
Sistem genel olarak iyi olduğundan monofaze kondansatör aldım ancak bağlamadim bu gece deneyeceğim
Sayacin zaten fabrikada olmaması og ölçümü olmuyormu

Sayın emodiyator kablo nasıl kapasitif yapar anlam veremedim

Kablolardaki kapasitif etki diye forumda bolca konu var inceleyin anlamadığınız nokta olursa yine yardımcı olalım örneğin 95 lik kablo kilometrede 50 kvar civarı kapasitif etki yapar

3 adet 0.50 monofaze kondansatör ekledim manuel düzeldi enduktif 0.6 kW atarken kapasitif 0.1 kW attı ancak rg3 12 cs monofaze kabul etmiyor dolâyisi ile 15cş kullanacam dogrumudur

3 adet 0.50 monofaze kondansatör ekledim manuel düzeldi enduktif 0.6 kW atarken kapasitif 0.1 kW attı ancak rg3 12 cs monofaze kabul etmiyor dolâyisi ile 15cş kullanacam dogrumudur
Entes 12cs monofaze destekliyor ama monofazeleri her faza dağıtıp kademe ayarı yapmanız gerekli entes röleler de 1.kademe trifaze 1kvar dan büyük olmalıdır

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri