kael varkombi 18 T fazı sorunu

Aktif tüketimde %10'luk bir artış görünüyor endeks okuma zamanı ile de alakalı olabilir öyle olmasa da bu kadar problem yaratması söz konusu değil. Şahsi fikrim sorunun bir önceki mesajımda yazdığım 5 maddeden biri olduğudur. Yüklerin aşırı dengesiz dağılıp dağılmadığı yük akımlarına bakılarak hemen anlaşılır(Kompanzasyon devre dışıyken bakın.)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
t fazında aşırı kompanzasyon gösteriyor o yuzden t fazına bır düşün kondansatör ilave etmeniz gerekiyor şuanda kapasitife geçmiş cosinuıs degerleri - gözüküyorsa kondansatör degerini düşürün t fazındaki reaktif güce göre hareket etmeniz gerekiyor değerleri bilemecdiğim için tam yardım edemiyorum

t fazında aşırı kompanzasyon gösteriyor o yuzden t fazına bır düşün kondansatör ilave etmeniz gerekiyor şuanda kapasitife geçmiş cosinuıs degerleri - gözüküyorsa kondansatör degerini düşürün t fazındaki reaktif güce göre hareket etmeniz gerekiyor değerleri bilemecdiğim için tam yardım edemiyorum

Sorun başka kapasitif olan T fazı kademeleri yer değiştiğinde aynı oranda endüktife geçiyor. Daha önce yazdıklarıma dikkat edin.

cuma günkü aldığım değerler ve alınan hata fotoları.
resimlerde görüldüğü gibi %40 oranında kap. okuyor kondansatör çekmiyor.

Adsız1.jpg
2014-06-20-592.jpg
2014-06-20-593.jpg

cuma günkü aldığım değerler ve alınan hata fotoları.
resimlerde görüldüğü gibi %40 oranında kap. okuyor kondansatör çekmiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 18323

Ekli dosyayı görüntüle 18324
Ekli dosyayı görüntüle 18325

öncelikle şunu belirtelim bu röle bana göre profesyonel kullanıcıların rölesi zira konuya fransız kalıyorsan bu röleye hiç bulaşma!

Şimdi öncelikle bu rölenin auto setup yapması imkansız gözüküyor uzun anlatmıycam konuyu ekledigin resimlere göre..
2 ihtimal var auto setup için
1.si tek tek elle tanıtıcan hangi fazda mono-di-trifaze varsa bilmen zor:)
2.si Akım trafonu değiştircen aman dikkat et delikli olmasın zira delikli olunca class:1 oluyor Bu röle hızlı yükler ve Diğer sebebler için class:0,5 istiyor.....

Bunların haricinde Cihaz bağlantıların doğru olmalı Yoksa rölenin başında yaşlanırsın aman ha:))

Bu faz sorunu ben de de var kondansatör değiştirdim olmadı şönt reaktor değiştirdim yine olmadı fabrika ayarlarına sıfirliyorum yeniden tanıtıyorum yine olmuyor.1 kademe de t fazı 2.kademede ise r fazı yok diğer 10 kademede hiç bir sıkıntı yok ama bu 2 kademe ne yaptıysam olmadi

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri