Kael röle de sorun

Beyler hepinize kolay gelsin Karel reaktif güç kontrol ruletinde 600'e 5 akım trafoları bağlı ve 0.83 ve sıfır 33 kilo varlık kondansatörler bağladım fakat reaktif güç kontrol rölesi bu kondansatörleri görmüyor ve tekrar tekrar kademe okuması için fabrika ayarlarına getiriyorum sadece bir tane kademeyi okumasını sağlayabiliyor muyuz v600e 5 akım trafosu okuması için bir şey yapabilir miyiz Şimdiden teşekkürler sağ olun

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Beyler hepinize kolay gelsin Karel reaktif güç kontrol ruletinde 600'e 5 akım trafoları bağlı ve 0.83 ve sıfır 33 kilo varlık kondansatörler bağladım fakat reaktif güç kontrol rölesi bu kondansatörleri görmüyor ve tekrar tekrar kademe okuması için fabrika ayarlarına getiriyorum sadece bir tane kademeyi okumasını sağlayabiliyor muyuz v600e 5 akım trafosu okuması için bir şey yapabilir miyiz Şimdiden teşekkürler sağ olun
Tam 55 kelime kullanmışsınız. Bir tane nokta , bir tane virgül yok .

600 / 5 akım trafosu,6 amperden küçük de-
ğerdeki kondansatörü görmez.Bu demektirki,
4 kvar trifaze,1,5 kvar monofazeden aşağı değerdeki kondansatörleri tanımaz.Tanıma
işleminin kısa sürede ve doğru olabilmesi için,devreden salınımlı olmayan bir miktar a-
kımında geçiyor olması gerekir.Otomatik ta-
nımanın bazen uzun sürmesi,bazende tanı-
manın tamamlanamaması haline,elle tanı-
mın yapılması çözüm olmaktadır.Elle tanıtım
yapılmasına rağmen,6 amper üstündeki akım
larda görev işlem yapmıyorsa,rölede sorun
var demektir.Rölenizde SVC programı varsa
ve SVC ihtiyacınız yoksa,bu bölümün kapatıl-
ması gerekir.Vektör ekranında oklu çubuk gö-
rünmüyor ise,rölenin akımları görmediği an-
laşılır ve rölenin tanımaması normaldir ve si-
ze göre bağlantılar normal gibi geliyor olma-
sına rağmen,akım bağlantılarından / akım-
dan kaynaklı bir sorun olduğu anlaşılmalı ve
o sorun giderilmelidir.Maalesef,son zaman-
larda,bu rölelerde,üretimden kaynaklanan !
sorunlarda görülmektedir.Bütün bu sağlama-
lar yapılmasına rağmen sonuç alınamıyor ise, röleyi başka ( mümkünse,başka marka ! )
bir röle ile değiştirip denemek gerekir.Karel
diye bir röle duymadım.Yorumum KAEL
marka içindir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular