Kacak akim test butonuna basinca atmiyor?

Panoda elektrik tüketimi yoksa toprak-nötr kısa devresinde kaçak akım atmaz çünkü devrede akım geçişi olmadığı için kaçak akım toprağa kaçak algılamaz @sami inci abi de söylemiş sakın faz-toprak kısa devre etmeyin bir lamba kullanın lambanın bir kablosunu faza diğer kablosunu toprağa bağlayın kaçak akım atacaktır
Yük altinda test ediyorum zaten abi.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Evet ustalar seri lamba ile denedim faz toprak arasina degdirdigimde bazen role atiyor bazen ise lamba yaniyor..role calisyor sanirim.ama test butonu yine çalışmıyor..yorumlari alalim.[emoji4]

Toprak hattiniz bir yerde gevsek yada kopuk ise kacak akiminiz atmayabilir.
Ustam sorumu tam okumadiniz sanirim.?..siemens role takinca test butonuna basinca atiyor.schnider si 9 takinca test botununda atmiyor..???

Moderatör tarafında düzenlendi:
Schneiderler hatalı üretim:( demekki.Bir-
de 10 w lık ampülle doğrulayın.

10 / 220 = 45 mA > 30 mA
Sami inci ustam 10\220=0.045 ma yapar..daha yuksek wattli lamba ile denedim o yuzden.[emoji4]..75 watt ile denedim.atiyor role bütün fazlarda.ama test butonunda atmiyor.cok ilginc:)

Schneiderler hatalı üretim:( demekki.Bir-
de 10 w lık ampülle doğrulayın.
Rolenin çıkışlarını alttan söktum..ustunde sadece enerji girişi varken denedim test butonu calisiyor basinca atiyor role..cikislari baglayinca test butonu calsmiyor ama hala.lehavle vela kuvvete illa billa hil aliyyulazimmm

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konu,4443030 luk oldu :).Test buton devrelerinde sorun var demek-
ki.Schneiderin diğer tipleri ! ile değiştirme-
niz çözüm getirir diye düşünüyorum.Ko-
nuyu Schneider müşteri hattına götürme-
nizi öneriyorum.

Ustam sorumu tam okumadiniz sanirim.?..siemens role takinca test butonuna basinca atiyor.schnider si 9 takinca test botununda atmiyor..???

Ters takmayın .

röle.png

Test butonuna direnç bağlı, mekaniksel olarak temas etmiyor olabilir açıp bakın düzeltin veya en temizi yenisiyle değiştirmek :), Sami Üstadın dediği gibi.

Evet ustalar.@sami inci ustamin dediği şekilde yaptim ve teknik destek telefonunu aradım..adamın biri çıktı verdiği cevaplar gerçekten çok acemiceydi..hic net seyler soyleyemedi sorunu anlamadı bile..roleyr sadece 3 faz nötr girip çıkışlarını boslttgm zaman test butonunn calstgni syledim..olmaz oyle cslismz dedi israrla..verdigi tek cevap gönderin kontrol edelim oldu...arıza tam olarak su sekilde ustalarim tekrar anlatiyorum..önemli bir olay çünkü herkesin basina gelebilir..su baskını oldu.UPS tarafi tali pano role atti..arızaları giderdik.role test butonuna basınca atmadi.dedim arizalandi role herhalde.( acti 9 shnder modeli)..elimde siemens vardi.taktik tuttu test butonu calisiyor herşey normal..iki gün geçti arada atmaya başladı siemens..schnder hic atmazdi arıza olmadığı surece..iki tane yeni acti 9 sipariş ettim geldi taktim.bunlarda test butonnda calismadi..dedim roleler mi bozuk faz toprak arasi seri lamba yaptim denedim role atıyor.her fazda atıyor.role çalışıyor yani..roleyi başka bir panoda denedim.orada test butonu calisti.ama bu panoda calismiyor test butonu..olmasi gereken herşeyi yaptım.schnder teknik destek hattı da cozum uretemedi..ne olabilir başka sebepleri vardır mutlaka??

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri