Kablosuz enerji aktarımı nasıl yapılır ?

sercanb

Üye
Merhaba arkadaşlar;
Ben 12 volt elektrik transferi yapmak istiyorum yakmak istediğim şerit led
Bazı linkler buldum ama çok anlaşılır deyil...
Kablosuz elektrik transferi düzeneği yapımı - Kendin Yap - Proje Yapımı Sitesi

ben tel deyilde bakır boru ile yapmak istiyorum.
Kablosuz Enerji Transferi - YouTube
bunun gibi veya
kablosuz enerji transferi 2 - YouTube
buda olabilir bole bir şey istiyorum...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ben bizzat bunu yapmıştım mesafe de 5-6 cm olmasına rağmen aktarım başarılıydı www.google.com.tr/search?q=Wireless+Energy+Transfer
burda 12 v aktarmıyor gerçi ama ilgili yerlerde oynama yaptın mı imkansız değil ;) Bir de gözümden kaçmıyor sorduğun sorular yapmak istediklerin yaşına göre çok ileri konular, hani boyundan büyük işlerle uğraşıyosun derler ya :) merak etmeyi ve araştırmayı da sürdür (bunu takdir ediyorum)! Yine de çok acele etme önümüzdeki senelere bırak ağzındaki lokmayı yutmadan 2-3 sonrakini de ağzına atma sana abi tavsiyesi yanlış tarafa da çekme. İngilizceni öncelikle artırmanı tavsiye ederim.
k5fA2.gif

olsun 5 volt ile telefon şarj ederim :D

Son düzenleme:
Ben bizzat bunu yapmıştım mesafe de 5-6 cm olmasına rağmen aktarım başarılıydı https://www.google.com.tr/search?q=Wireless+Energy+Transfer
burda 12 v aktarmıyor gerçi ama ilgili yerlerde oynama yaptın mı imkansız değil ;) Bir de gözümden kaçmıyor sorduğun sorular yapmak istediklerin yaşına göre çok ileri konular, hani boyundan büyük işlerle uğraşıyosun derler ya :) merak etmeyi ve araştırmayı da sürdür (bunu takdir ediyorum)! Yine de çok acele etme önümüzdeki senelere bırak ağzındaki lokmayı yutmadan 2-3 sonrakini de ağzına atma sana abi tavsiyesi yanlış tarafa da çekme. İngilizceni öncelikle artırmanı tavsiye ederim.
k5fA2.gif
kullandığız bakır iletken hakkında bilgi verebilirmisiniz

yapılmış resmi varmı sende biraz zor ama varsa paylaşabilirmisiniz.

Resimler bana ait değil ama çapları açıkça belli
03e180603199970e7a2dc6ac2abb6f25.jpg

4049c6117a603c3e66ee4dc6323a6279.jpg

mehaba arkadaşlar bitirme projesi için kablosuz enerji aktarımı konusuyla ilgili birşeyler yapmayı düşünüyorum (ilk başta yazan arkadaşımızın paylaştığı video lardaki gibi fan çalıştırmak veya lamba felan yakmak) ancak bu konu ile ilgili malzemelerin ve devre şamasının olduğu tam birşeyler bulamadım (ingilizce kaynaklardan bir iki şey var anacak ingilizcem az olduğu için tam anlayamıyorum) aranızda bunlarlar ilgili elinde herhangi bir yararlanabileceğim kaynak olan varsa paylaşabilirmisiniz....

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri