Kablolu Kablosuz Alarm

cemabay

Üye
Merhaba

Elektrik tesisatı yapılma aşamasında olan bir villada (3 kjatlı) alarm tesisatı kurulacak.
Kablolumu, kablosuz mu alarm kuralım diye terddüt ediyoruz. Sizler hangi sistemi tavsiye edersiniz?

Yangın içinde gerekli sensörler ve PIR sensörü bazı yerlerde ise örneğin balkonlarda kızıl ötesi pır benzeri sistem kurulacak.

Teşekkürler.

kablolu alarm sistemi kablosuz alarm sistemine göre daha profesyonel bir sistemdir
bence kablolu sistem kurunuz.

Bende kablolu öneririm.Kablosuzda pil sorunu var.Üstelik kablo çekme şansınız var.Kablosuz sistemi kablo çekiminin çok zor olacağı yerler ile estetik sıkıntıların oluşacağı yerlerde tercih edebilirsiniz.

kablolu sistem kablosuz sisteme göre hem maddi hemde kullanım acısından daha iyidir kabloluyu tavsıye ederım kolay gelsın

Aynı teredütü bende yaşadım ve kablosuz kurmak zorunda kaldım ama devamlı sıkıntılar yaşıyorum en büyük problem pil sorunu daha sonra panelin pır dedektörleri manyetik kontaklarımı görmeme gibi sorunlar illaki yaşanıyor en kaliteli ürünleri kullanmama rahmen kablolu kur derim arkana bakmassın bir daha

Uzun ömürlü olsun diyorsanız kablolu sistem kurmanız daha uygun olur.Fakat İlerleyen zamanlarda kablolarda olusabilecek yıpranma vs durumlar için hem yedek kablonuz mutlaka olsun hemde gerekirse kabloların tamamen yada kısmen değiştirile bilmesi için belirli bölgelerde buat oluşturulsun başınız arımasın!

Kablosuz sistem sadece kablo çekmenin mümkün olamadığı durumlarda kullanılmalıdır.
Her zaman en güvenli ve sorunsuz çalışacak sistem kablolu sistemdir.
Daha inşaat halindeki bir binadan bahsediyoruz. Kesinlikle kablolu sistem kullanmalısın.

Kablolu yada Kablosuz DSC marka kullanırsan ve Alıcı modülü ayrı alırsan sıkıntı yaşamazsın 2 yılda bir pil değiştirmek de müşteriye kalmış 2 yıl az bir süre değildir. Ama Kablosuz duman dedektörleri çok pahalıdır bence duman dedektörlerine kablo çek. DSC Kullanacak olursan zaten Tuş takımına ve Sirenlere de kablo çekmek zorundasın...

Bir de kullanmak nasip olmadı ama birçok yerde JABLOTRON Markasının kablosuz ürünlerinin çok kaliteli ve sorunsuz olduğunu duyuyorum...Ayrıca tuş takımı ve sirenleri de kablosuz çalışabiliyor..

kolay gelsin...

Villanızın 3 katlı olması ve insaat halinde olması yani kablo cekme imkanınız olması nedeniyle 'multi güvenlik sistemleri' olarak bizde kablolu sistemi öneririz....!

Merhaba

Elektrik tesisatı yapılma aşamasında olan bir villada (3 kjatlı) alarm tesisatı kurulacak.
Kablolumu, kablosuz mu alarm kuralım diye terddüt ediyoruz. Sizler hangi sistemi tavsiye edersiniz?

Yangın içinde gerekli sensörler ve PIR sensörü bazı yerlerde ise örneğin balkonlarda kızıl ötesi pır benzeri sistem kurulacak.

Teşekkürler.

proneti öneririm türkiyede pronet üzerine bi şirket yok gönül rahatlığyla kullanabilrsiniz yardım için arayabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri