Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
herşey güzel arkadaşlarda 2 pcde açmayı denedim 1 tanesi avast 1 tanesi scan for antivirüs porogramları trojen vardiye açmıyo sadece bilginize belki bende sorun vardır

şimdi kontrol ettim bende bi sorun yok yinede siz taratmadan açmayın program direk .exe olduğu için antivirüs programları virüs algılıyo olabilir

Teşkkrler paylaşım için. Acil durumlarda hemen anında sonuca gitmek için süper. Ancak diğer arkadaşların da dediği gibi kâğıt kalemi elden düşürmemek lazım…

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaslar su gerilim düşümü hesabını bir türlü çözemedim gittii ben en güzeli mantığıma yatanı yapmaya devam edeyim arkadaşımızın eklediği programdan hesaplama yapıyorum 90kw motor için 10mt mesafeye 16lık uygundur yazıyor ama 172A. civarı akım cekiyor motor
16lık kablo kesinlikle küçük kalır bence ben 50lik kullanmayı düşünüyordum ama 70likmi kullansam diye düşünürken programdan 16lık uygun çıktıı :)) sizce ne yapalım ortasını bulalım 35lik kurtarırmı diyelimm :))

Gerilim düşümüne göre hesaplanan kablo,akım taşıma kapasitesi yönünden tahkik edilmelidir.
Hesapta,peygamber pazarlığı olmaz.Cetveller ne diyorsa odur.

Gerek yorumlarla gerekse programlarla katkıda bulunan arkadaslara tesekkurler...Jeneratör icin kablo kesit hesabı yapmalıyım ... elinde izlenilecek yol hakkında fikri olan var ise yardımcı olursa sevinirim...simdiden tesekkurler...

800 watt gücünde 220 Volt AC 15 Metre Mesafe için 0,75 mm kablo kesiti hesaplarken. 100 wat gücünde 220 Volt AC 15 Metre için 10 mm hesaplıyor sizce bir anormallik yokmu ?

Doğru söylüyorsunuz.Programla ilgili olarak,daha önce ben de uyarıda bulunmuştum.Prog-
ram,maalesef hatalı.Forumumuzda,başka programlarda verilmişti.Onları denemenizde yarar var.

Son düzenleme:
arkadaşlar novram arkadaşımızın vermiş oluğu programa pek güvenmeyin .çğnkü bu program sağlıklı çalışmıyor

Programm doğru çalışmamaktadır. Olumsuz sonuçlar doğurmaması içinkonu kapatılıp çöplüğe taşınmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri