kablo şaftı ve enerji odası detayı

arkadaşlar merhaba
kablo şaftı ve enerji odası detayları konusunda formumuzda,yeterli derecede teknik bilgi yoktur.önemli bir konu olduğu için bu konuda teknik bilgisi olan arkdaşların tecrübelerini paylaşmaları yaralı olacaktır.özellikle resimli olarak konu zenginleştirilirse daha iyi olacaktır.
kolay gelsin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkdaşlar merhaba
arkadaşlar merhaba
kablo şaftı ve enerji odası detayları konusunda formumuzda,yeterli derecede teknik bilgi yoktur.önemli bir konu olduğu için bu konuda teknik bilgisi olan arkdaşların tecrübelerini paylaşmaları yaralı olacaktır.özellikle resimli olarak konu zenginleştirilirse daha iyi olacaktır.
kolay gelsin
arkadaşlar merhaba
işletmenin bir tanesinde kablo şaftına kat panoları montajlamışlar ne derece doğrudur?birde kat panolarına, içerisinde nya kablo olan elektrik borusu ile giriş yapılmış, antigron ile giriş yapılsa iyi olmazmı idi? kablo şaftı hakkında detaylı bilgisi olan arkdaşlara ihtiyacım vardır.
kolay gelsin

arkadaşlar merhaba
kolay gelsin

EMO nun sitesinden paylastigim dokuman ektedir. Umarim isinize yarar. KABLO BACASI VE ENERJİ ODASININ ÖLÇÜ DETAYLARI VE UYGULAMA ALANLARINA İLİŞKİN ESASLAR.

.

Ekli dosyalar

• c2ca90f3199320b_ek.doc
    506 KB · Görüntüleme: 156
kablo şaftı merdiven boşluğunda olur. kat tali panoları ise dairelerin içinde yer alır. kablo bacasından geçirilecek kolon hatları çok damarlı termoplastik dış kılıflı kablo (NYY) olmalıdır. Kolay gelsin.

Arkdaşlar merhaba
Resmini verdiğim kablo şaftında bir eksiklik varmıdır?Birde kablo şaftına kat panosu takanlar var doğğrumudur?Yorumlarınızı bekliyorum
88d23d.jpg

kuvvet akımı taşıyan kablo merdiveni eni küçük seçilmiş. kablolar kablo merdivenine ucu ucuna denk gelmiş. 10 cm boşluk kalmalı.

fırat arkadaşım merhaba
Kablo şaftları, hakkında detaylı bilgi araştırıyorum. kendim bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığım için tecrübeli arkadaşlardan işin tekniğini öğrenmeye çalışıyorum.
Eklemiş olduğum kablo şaftı resmi, herhangi bir binadan çekilmiştir.
Genelde, kablo merdivenlerinin altına profil veya u şeklinde galvaniz malzemeden yapılmış materyal kullanılıyor.Evet,kablo şaftımız sıvasızdır.Konuya açıklık getirmek için, tam teşekküllü kablo şaftı resmi yükleyebilirmisin?

kuvvet akımı taşıyan kablo merdiveni eni küçük seçilmiş. kablolar kablo merdivenine ucu ucuna denk gelmiş. 10 cm boşluk kalmalı.
arkadaşım merhaba
10 cm boşluk olmalıdır şeklindeki ifadeniz, kolon hatları içinmi geçerlidir?birde,asma tavan olan yerlerde linye hatları için de tava kullanılmaktadır burada da, 10 cm boşluk bırakmaya gerek varmıdır?
kolay gelsin

fırat arkadaşım merhaba
Kablo şaftları, hakkında detaylı bilgi araştırıyorum. kendim bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığım için tecrübeli arkadaşlardan işin tekniğini öğrenmeye çalışıyorum.
Eklemiş olduğum kablo şaftı resmi, herhangi bir binadan çekilmiştir.
Genelde, kablo merdivenlerinin altına profil veya u şeklinde galvaniz malzemeden yapılmış materyal kullanılıyor.Evet,kablo şaftımız sıvasızdır.Konuya açıklık getirmek için, tam teşekküllü kablo şaftı resmi yükleyebilirmisin?

Eklemis oldugum resimlerden fikir sahibi olabilirsiniz, fakat yuklemis oldugum dokumanda Kablo Bacasi ile ilgili hersey yaziyor. Umarim ilgili resimler isinize yarar...

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    461.6 KB · Görüntüleme: 127
  • 2.JPG
    2.JPG
    32.9 KB · Görüntüleme: 128
  • FR Cables On Tray Picture.jpg
    FR Cables On Tray Picture.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 119

Forum istatistikleri

Konular