Kaçak Test Yöntemleri

refco gerçekten kullanışlı hocam

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
klmanın ıcınıtesıne hava yada azot basıb 12 saat beklersın manometreyıde badlayıb degerını gorursun dıs ınıtede ıse klımanın dıs unutesını calıstır basıncı kapat emısı ac bırmuttet sonra emısıde kapat bulub heat pumb a enıenırjı wer ozamn
kacagı tesbıt edebılır sınız soguk havacılar ıse azot kontrolu yapa bılır ler azaot gazıyla kesın bulursunuz

en sağlıklı yöntem vakum yöntemidir kesin sonuç alırsınız.zaten kaçağın giderildiğinden emin olmadan sisteme soğutucu gazı vermemelisiniz.biliyorsunuzki atmosfere çok büyük zarar vermektedir.basınç testi yada temizlik amacıyla sadece azot kullanmalısınız.

en sağlıklı yöntem vakum yöntemidir kesin sonuç alırsınız.zaten kaçağın giderildiğinden emin olmadan sisteme soğutucu gazı vermemelisiniz.biliyorsunuzki atmosfere çok büyük zarar vermektedir.basınç testi yada temizlik amacıyla sadece azot kullanmalısınız.

merhaba benim 4 metrelik şarküteri dolabım var dolabı alınca motoru yanmıştı yeni motor taktırdım yapan usta 2 tane motor yaktı yanlış bağladı motor çalışmaya başlarken dın diye bi ses ondan sonra motorun zor kalması vurması söyledim bunda bişey var kalkamıyo motor bişey olmaz dedi yeni dükkan açmıştı acemiydi komsu diye getirdik getirmez olaydım ondan sonra dogru bağladı fakat oda olmadı başka bi usta getirdim sistemde pislik var dedi azot verecez dedi tank felan taktı dolab düzenli çalıstı soguttu 1 hafta geçince durdu 2 saat kadar sonra tekrar çalısmaya basladı soguttu her hafta yazın 2 saat kadar durdu 4 ay devam etti. tekrar soğutma gelmedi çagırdım ustayı valf memesi tıkanmıs motorun basıncıda düşmüş yenisini takacaz dedi garantiden bir daha degiştirdik satan bu son bi daha degistirmem dedi saten yüzümüzde kalmadı.neyse taktı memeyi verdi gazı 1 gün soguttu ertesi gün yine sogutmadı bu seferde drayerden gaz kaçırmıs dedi.ustanın yeri uzaktı ben gelemem daha dedi.burdan tanıs bi usta getirdim sistemi bastan tekrar kurdu boruları kaynattı süngerle köpük yaptı baktı kaçırmıyo dedi ertesi sabah yine sogutmadı gaz kaçmış dedi şimdi petekleri söküp ordan bakacaz dedi neydi bu benim başıma gelen allah rızası için sunu biri gelip yapsın yokmu yapacak dolap yeni yoksa gidip sıfırını alacam dolaba et koyamıyorum .yardımcı olursanız size ömür boyu dua ederim:)

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Geri