Kaçak Akım Rolesi Giriş Çıkış Ters bağlantısı

Bjkhikmet

Üye
Evimde bulunan Kaçak akım rolesine resimlerde olduğu gibi fazlar alttan bağlanmış, bu şekilde bağlantının bir zararı olur mu?
Bina girisinde ayrica bir kacak akim rolesi var, ayda bir atma sorunumuz var.
Evin içindekinin hic attigini gormedim.
Hatta bir seferinde tost makinesinin icine yag girmisti yine bina girisindeki atti.
Evdeki de 40 lik, binadaki de 40 lik Kacak akim rolesi.
Ek onerisi olan varmidir.

Ekli dosyalar

• IMG-20191124-WA0001.jpeg
    IMG-20191124-WA0001.jpeg
    302.7 KB · Görüntüleme: 575
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Çalışmasına engel olmaz da, teknik anlamda böyle bir uygulama yok. Kullanıcının kafasını karıştırmaya müsait. Hoş olmamış.

Ana Pano'daki KAKŞ'ın Kaçak Akım değerinin 300mA olması gerekir, bunun da bir görselini yayınlarsanız uygun olup olmadığı anlaşılır.

Yalnız yeni farkettim kusura bakmayın, giriş çıkış yönleri ters bağlanmış, Test Butonuna basıp atıp atmadığını bir kontrol edin.

Ana panodaki sigorta ektedir. Ana panodakiyle eve, ev icindekinide ana panoya takarsam olur sanki
Test butonun bastigimda sigorta atiyor.
bu ters baglanti sorun teskil eder sanirim.

Ekli dosyalar

• IMG-20191121-WA0013.jpeg
    IMG-20191121-WA0013.jpeg
    244.3 KB · Görüntüleme: 356
    IMG-20191121-WA0013.jpeg
    244.3 KB · Görüntüleme: 274
Ana Pano ve Sigorta Kutusu'ndaki değerler doğru, oynama yapmayın. Fakat prensip olarak KAKŞ'nin Giriş ve Çıkış yönlerinin doğru bağlanması gerekir, bunu bir Elektrikçi'ye yaptırın. Tabiiki KAKŞ'nin pozisyonunu da diğer sigortaların pozisyonuna getirmeli.

iki sigortanin degisiminde sikinti olurmu, degerler acisindan, ayni degerlere sahip degilmi,
Kacak akim Sigortasonin bu sekilde baglamalarinin sebebi alttan diger sigortalara hazir tabla ile dagitim yapilmis olmasi.
Benim degistirmek istememin sebebi, ana panodaki N L yonleri benim kutuma uyumlu,

Ana panodaki 300 ma doğru lakin daire içerisindeki ters takılan röle tam okuyamadım 40 30 mu ne? Daire içerisindeki kaçak akım rölesi 40A 30 ma olmalıdır. Bağlantısı ise alttan değil üstten olmalıdır. Çıkışları sigortalara da alttan faz barası ile bağlanırsa daha da güzel olur. Görebildiğim kadarı ile kablo bağlantıları ve renk kodlarıda biribirine karışmış vaziyette çirkin görüntü.

Ana pano 300 mA,
daire içi ise 30mA oldugundan kesinlikle degismez o zmn hocam degilmi? Kacaj akim sigortalari bunlar

Ekli dosyalar

IMG-20191121-WA0013.jpeg
    244.3 KB · Görüntüleme: 144
  • IMG-20191121-WA0009.jpeg
    IMG-20191121-WA0009.jpeg
    180.5 KB · Görüntüleme: 144
Hocam evin içinde 30mA, Sayaç Girişi'nde de 300mA olması gerekir. Sizin sıralama doğru gözüküyor

Evet test bütonuna bastığınızda atıyorsa röleler sağlamdır. Nötr uçları daireden gelenler rölenin çıkışına sayaçtan gelen nötr de rölenin girişine bağlanmalıdır. Topraklama ise direk topraklamaya bağlanmalıdır.

Fakat dediğim gibi, evin içerisindeki KAKŞ'nin pozisyonunun değiştirilmesi ve Giriş-Çıkış bağlantılarının usule uygun yapılması gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri