Kaçak Akım Rölesi Takmama Yardımcı Olur musunuz?

aydd

Üye
arkadaşlar kaçak akım rölesi takacağım yardımcı olmanızı istiyorum. lütfen elektrikçi çağırın demeyin. elektrikçiden çok büyük bir kazık yedim:(
kofradan 4 kablo geliyor 3 faz 1 nötr bunlar saatlere ve sigortalara falan gidiyor
ben 30ma lik alacağım pano içine takmak için değilmi ? bu aldığım röleyi nereye takacağım her bir sigoarta önünemi yada kofradan gelen hattamı yada nereye takacağmı yardımcı olurmusunuz? 1 tanemi yoksa var olan saatler kadarmı ? bir tane olursa iyi olur fazla uğraştırmasın .

p.tesi tesisatı incelemeye gelicekler abonelik için

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşım ilk önce kaç amperlik bir kaçak akım rölesi kullanacağına karar ver.ve daha sonra 0-30ma alırsan tesisin hassaslığını arttırmış olursun buda sık sık siğorta atmasına sebeb olur.sana tavsiyem 0-300ma kullaman daha mantıklı.alacağın K.A.R.trefaze olacağından 4kutuplu olucak N yazana nötr gireceksin.diğerlerine fazları gireceksin.çıkışlarınıda tesisatıını besliyeceksin..bukadar

dinnçer teşekkürler kardeşim. eski tesisatta kofradan gelen 3 faz bir nötr direk saatlere ve sigortalara gidiyordu. ben şimdi kofradan gelen 3 fazı K.A.R a girip çıkışlarıda var olan tesisata vereceğim kofra ile pano tesisatı arasına K.A.R takacağım yani TŞkr ederim allah razı olsun

bir de benim tesisat çok berbat yapılmış sürekli ekler ve bantlar mevcut bunları düzenlemek için önerin varsa sölermisin klemens ile bağlantılar yapsam daha iyi dğeilmi. forumda yeni bir başlık açıp öneri alacağım

lütfen elektrikçi demeyin rüyalarıma girecek yemin ederim. elektrikçi çağırdım o kadar para verdim. p.tesii günüde kontrol edecekler dinçer saolsun nasıl bağlanacğaını anlattı tşkr ederim

hem zaman kalmadı elektrikçi yarın bulamam zaten pazar günü kapalılar nerden bulacam zaten çok acayip bir yerde otuuryoz :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
her daire için ayrı kaçak akım rölesi kullanmalısın kaçak akım röleleri çok hassasdırlar ilk önce onlar atar kaçak akım rölesini sayaç çıksından baglayabilirsin tabi merdiven otamatiğinin nötr baglanti noktalarının dairelerden gelmediğine emin ol

elektrikçinin biri ile konuştum trifaze kullanmaman gerektiğini her saat için ayrı ayrı takılması gerektiğini söledi tri faze kullanırsan bir dairede sıkıntı olduğunda hepsi kapanır sorunu bulmak zorlaştırır. her saat için ayrıayru monofaze takmalısın dedi. Sigorta ile saat arasına takabilirsin dedi

AYRICA BİR SORUM VAR ARKADAŞLAR

1X40 amp 300ma
1x25 amp 300ma
1x62amp 300ma var

ben hangisini seçmem gerekiyor

1x40amp 300ma olanını alacağım doğru olanı bumu ?
4 daire var

Ana girişe ana şalter amperajı değerinde ve 300mA eşik koruma değerinde kaçak akım rölesi, Her Dairenin sigorta kutusu girişine sayaç sigortası amperajı değerinde ve 30mA eşik koruma değerinde kaçak akım rölesi kullanılmalıdır.

sayaç panosunda hep 40 amperlik sigortalar var daha yüksek yok 1x40 300ma panoya takabilirim herhalde sigorta ile sayaç arasına takılması doğru mu bunu elektrikçi söledi bana

Tek hat kolon şemasında göstereyim anlamadınız herhalde; Ana girişte 300mA, Daire sigorta kutusu girişinde 30mA
Ana giriş mühürlü bölmede olduğundan zaten müdahale edemezsiniz.

sekil-2-10-Bir-ornek-kolon-seması.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,307
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Geri