kaçak akım rölesi atması

screet74

Üye
benim oturdugum bina4yıllık ama bu sene yeni başlayan bir olay canımı sıkıyor kaçak akım rölesi ilk başta aralıklı1-2saatte atıyordu elektrikçi gelip degiştirdi belli süre olmadı ama sonra yine tekrar etti yine degiştirdik sorun yine uzun sürmedi yine atmaya başladı özellikle yagışlı havalrada atıgı dikkatimi çekti ama o kadar kış geçti yagışlı havalarda atmadı yine bu aylarda yagışlarda atıyor bana ne yapmamı önerirsiniz tüm prizleri boşaltıp denedik sonra tüm prizlere fişleri taktım kontrol ettik o anda bişey yok elektrikçi gitti 3-4 saat sonra yine başladı önceki rölenin markası isampaş,sonra dragon sonra techno tech şimdiki ise esem ve şimdi buda akşamdan beri 5 -6 kez attı ne yapabilirim iptal ettirsem ne gibi sorun olur yorumla için şimdiden tşkr ederim

Sizin dairenizin kaçak akım koruma rölesimi atıyor? Yoksa apartmanın KAKR mi atıyor?. Benimde aynı olay başıma gelmişti yanlız bizim apartmanın KAKR i atıyordu. Sorun alk kattaki elektrik panolarının içindeymiş iletken pano gövdesine temas etmiş. Bu arıza türü insanı baya zorluyor. Bir cihazı kullandığınızda atıp atmadığına dikkat edin. Bazen ütü kullanırken buhardan dolayı atıyor

Kaçak akım röleniz atıyorsa, nötr yerine topraklama kablosu bağlanmış olabilir. Veya tesisatın herhangi bir yerinde gövde teması-kaçağı gerçekten vardır.

daire içerisinde sıfırlamada yapılmış olabılır bu yudende atıyordur

yağışlı havalarda atması sık sık oluyorsa tesisata bir yerden su giriyor olabir vaya daire dışında bir cihaz varsa klima alarm vs. onlarada su giriyor olabilir. su kuruyana kadar kaçak akım koruma atar....

bazı ucuz K.A.R leri gök gürültüsünden de aça biliyor. simens den şaşma 35-40 lira ver kafan rahat olsun.fakat senin arıza anında oluyor. yani kaçak akımı kurunca hemen atmıyorsa evde herhangibir cihaz( ketıl ütü.elk şohben klima v.b)cihazların birinde sorun olabilir. kolaygelsin.

screet74 bey aradan epeyce zaman geçmiş, sanırım sorunu çözdünüz çözdüyseniz sonucunu bizimle paylaşırsanız bizde yeni bir şey öğrenmiş oluruz.Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri