Kaçak akım rölesi atması

teslaspor

Üye
İyi günler. Günlerdir sorunun nerede olduğunu çözemedim. Fırın otomasyon işi yapıyoruz şuan. Ana otomat hariç otomatlların hepsi açık konumda iken ana otomatı kaldırdığım vakit kaçak akım rölesi atıyor. Ancak 2 motorun otomatını indirip tek tek kaldırdığım zamanda genellikle atmıyor. Sistem çalışmaya başlayınca bir sıkıntı yok.
Not: sistem toplam 55-60amper arası çekiyor. Eklenti yapılma ihtimaline karşı ana otomat 100amper seçildi.
Vantilatör motoru 18.5kw 50hzde 38-45amper 60hzde 27amper, aspritör motoru 18.5kw 50hz 21amper akım çekiyor. Sirkülasyon pompası ise 7.5kw 11amper akım çekiyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi günler. Günlerdir sorunun nerede olduğunu çözemedim. Fırın otomasyon işi yapıyoruz şuan. Ana otomat hariç otomatlların hepsi açık konumda iken ana otomatı kaldırdığım vakit kaçak akım rölesi atıyor. Ancak 2 motorun otomatını indirip tek tek kaldırdığım zamanda genellikle atmıyor. Sistem çalışmaya başlayınca bir sıkıntı yok.
Not: sistem toplam 55-60amper arası çekiyor. Eklenti yapılma ihtimaline karşı ana otomat 100amper seçildi.
Vantilatör motoru 18.5kw 50hzde 38-45amper 60hzde 27amper, aspritör motoru 18.5kw 50hz 21amper akım çekiyor. Sirkülasyon pompası ise 7.5kw 11amper akım çekiyor
Motorlar büyük ihtimal orjinal fabrika sarımında değildir . Piyasa işi sarımlarda malesef bu konu sıkıntı oluyor . Başka sebeplerde olabilir . Kablo , rutubet vs .

Motorlar sıfır geldi. Hatta verim alınamadığı için gücünü yükselttiler. Kablolar 4*6. Omaj testleri sağlam ve gövdeye kaçak yok.
Acaba panoya topraklama çekmemişler ondan olabilir mi?

Kaçak akım rölesi 125 amper 30ma siemens marka

Motorlar sıfır geldi. Hatta verim alınamadığı için gücünü yükselttiler. Kablolar 4*6. Omaj testleri sağlam ve gövdeye kaçak yok.
Acaba panoya topraklama çekmemişler ondan olabilir mi?
Kendiniz motor sigortalarını indirdiğinizde atmadığını söylüyorsunuz . Başka yerde kabahat aramanın bence gereği yok .

Siemens ten biriyle görüşme yaptığımda inverteri dc gerilim olarak algılayıp açma yapabilir dedi.

Sirkülasyon pompası kontaktörlü diğer vantilatör ve aspiratör motorları inverterli olarak çalıştırıyorum.
Topraklamayı çektirdim devam ediyordu sorun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,462
Son üye
mehmetyangin

Yeni konular

Geri