kaçak akım koruma rölesi hk.

illaki maret sucuk hocam. Reklamamı girdik şimdi :D

Sen nasıl diyorsan öyle olsun ustam. Bu arada çok yakışıklıymışsın ustam.:eek:

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yaş 40 Değerli Hocam bu yaştan sonra teneşir paklar adamı :) Birazcık :) kilo fazlalığım var verebilrisem süper olacak. 0,1 ton geliyorum :)

Sn Hocam muhabbet biraz daha devam ederse Bir yönetici çıkıp muhabbetinize özelde devam edin diye kızacak :D Tam 1,70 hocam 20kg'cuk gibi bir fazlalığım var :D

merhaba kacak akım kor. röleleri insan hayatını (canlıların hayatını koruma ) amaçlı yapılmıştırbir kisinin enerjili iletkene çıplak elle temas etmesi durumunda hemen Şebeke hattını ev hattından keserek insanları korur ve k.a.k. röleleri evlerde 30 mA santiye ve fabrika vb. yerde 300 mA kullanılır ve bunların kontak açma süreleride vardır ayrıca topraklama olmayan bir ev de vb. yerde kacak akım k. r. duzgun calismaz

benim bildiğim 30mA hayat koruma, 300mA Yangın koruma diye 2 çeşit KAKR var.
300mA sayaçtan önce, 30mA sayaçtan sonra (mesela daire içi sigorta kutusunda) bulunuyor.
Yani biri ev biri fabrika tipi diye duymamıştım açıkçası.

benim bildiğim 30mA hayat koruma, 300mA Yangın koruma diye 2 çeşit KAKR var.
300mA sayaçtan önce, 30mA sayaçtan sonra (mesela daire içi sigorta kutusunda) bulunuyor.
Yani biri ev biri fabrika tipi diye duymamıştım açıkçası.

Sn keqir verdiğiniz bilgi doğrudur. Apartmanlarda bina girişinde yangın koruma yani 300mA eşik değerli kaçak akım rölesi, daire içi sigorta kutusunda girişte hayat koruma yani 30mA eşik değerli kaçak akım rölesi kullanılır.
İşletmelerde ana panoda TMŞ+toroid+röle kombinasyonu kullanılır. Bu sistemde röle açma akım eşik değeri ayar sınırı çok geniştir.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri