Kızılötesi Ledler ile Devre Kurma Konusunda YArdım

Merhabalar Elektronik bölümü uzaktan eğitim öğrencisiyim bi ödev hakkında sizlerden yardım istiyorum umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz.
Ödevim ; biri alıcı ve diğeride verici olmak üzere 2 ayrı devreden oluşan bi proje ve baskı devresi üzerindede kurulumunu yapmam gerekiyo
Konu ise '' Verici devredeki bir butona basıldığı zaman, alıcı devredeki led yanacak ve role aracılığı ile 220V bi lambayı açacak Buton bırakıldığı zaman ise alıcıdaki Led ve 220V lamba sönecektir .

Ödevim bu sadece bilgi istiyorum devreyi ve projeyi ben hazırklarım ama hiç bilgim yok lütfen bana bu konuda bilgi verin ne yapmam gerektiği hususunda

38khz lik bir osc devresi bunun çıkıını br trnsistor ile ir lede bağlamalısın. led dalga boyu 950nm olmalı. tsal6200 olabilir piyasada bol bulunuyor. bunu bulamasanda bir tv kumanda verici ledi diye ararsan oda olur.

birde alıcı olarak tsop serisi bir ir receiver module. bunlarla ilgili internette bolca devre şeması var.

Cevap için çok teşekkür ederim ama ben tam bilmediğim için bazı yerlerde takılıyorum devre şemasını ne diye aratmam lazım

ir transmitter and receiver circuit

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri