Jeneratör çalışma anında sigorta atması

telemcii

Üye
Bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim,3 katlı tabur binasında
3.kat dağıtım panosunda normal Şebeke durumunda herhangi bir sıkıntı olmamasına rağmen, jeneratör çalıştığı zaman 2 odayı besleyen sigorta kısa devre olmuş gibi atıyor. O hatta bir priz ve bir ups buldum.ups ölçtüğümde 10 ohm çıkış veriyor.sabah ups iptal ettim.sigortayi kaldırdım jeneratör calisttirdik.bir sıkıntı olmadı.aksama doğru elektrik kesintisi oldu.jenerator çalıştığı zaman yine o sigorta attığını farkettim.
Hiç başıma böyle bir arıza gelmedi.sebebi ne olabilir.

..
IMG_20190708_191246.jpeg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yarın değiştireyim.hepsini 16 amp yapacağım.ayrica hattı da ayiracagim bakalım ne olacak.
Tşk ediyorum
Sigorta kaç amper ?20 gibi okudum..varsa elinizde bir degistirip test edebilir misiniz?..
Ayrica o sigorta uzerinde hem sebeke hem ups mi bagli ayırma sansiniz yokmu?baştan yanlis bir işlem yapılmış zaten ilk olarak oraya ayrı bir sigorta takin

Bence rastgele C sigorta ile değiştirmeyin..Motor veya klima tarzı bir cihaza bagli degilse yine B serisi takın..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri