Ip kamera kurulum hk. Dekodersiz

@Obs Grup Kim ne derse desin, bu tarz ürünlerin kesinlikle TR ile fiyatı aşağı yukarı aynı değil. Sizin Türkiye' den toparlayıpta kuracağınız 1 evin kamera sistemi fiyatıyla Aliexpress gibi sitelerden apartamanı izleyecek sistem alabilirsiniz. Risk dediğiniz şey bir kamerada nedir ki? ilk paket açıldığında çalışıyor ise en fazla ledler gider oda hiç mesele değil. Doğru ve uygun teçhizatla yapılan bir bağlantıda kaliteli bir power ile hatta işi abartıp araya atacağınız bir Şebeke koruması ile aldığınız kameralar kolay kolay arıza çıkarmayacaktır. Kaldı ki zaten Türkiye' de satılan bir çok kamera (afaki fiyatlı marka kameralardan bahsetmiyorum) çinden toplama gelmektedir. Markaların bile bir çoğu çine üretim yaptırmaktadır.
Neyse uzun lafın kısası, Güvenlik sektöründe Türkiye ciddi manada pahalı kalmaktadır. Ayrıca destek konusunda biraz yabancı diliniz var ise emin olun bir çok yabancı satıcı Türkiye' dekinden daha ilgili davranmaktadır. Satıcıdan aldığını 3$ lık kargo dahil bir ürün için satıcı size destek verirken Türkiye'den zaten 9 Tl ye bırak kargo bedavayı ürünü zor bulursun onda da satıcıya mesaj atsan, bunu bulduğuna dua et der yada hiç cevap verme tenezzülünde bulunmaz...

söylediklerinize katılıyorum. Türkiyede ticarette bence unutulan şu arz talep dengesini hesap etmiyoruz. Bu gün bu konularla alakalı olmayıpta aklına evine iş yerine kamera sistemi döşetmek gelen bir vatandaş. Yüksek fiyatı duyup/görünce vazgeçiyor. fiyatlar uygun seviyelerde olsa güvenlik şirketleri yine para kazaır.

Niyetimin anlaşılması için tamamen afaki rakamlarla bir misal verecek olursak.

Şu anki potansiyelleri günde misal 10 sistem ise ve 10 sistem 1000 dolar bırakıyorsa o zaman günde 50 sistem 2-3000 dolar bırakacak.

ama biz günü kurtarma derdindeyiz çoğu zaman.

söylediklerinize katılıyorum. Türkiyede ticarette bence unutulan şu arz talep dengesini hesap etmiyoruz. Bu gün bu konularla alakalı olmayıpta aklına evine iş yerine kamera sistemi döşetmek gelen bir vatandaş. Yüksek fiyatı duyup/görünce vazgeçiyor. fiyatlar uygun seviyelerde olsa güvenlik şirketleri yine para kazaır.

Niyetimin anlaşılması için tamamen afaki rakamlarla bir misal verecek olursak.

Şu anki potansiyelleri günde misal 10 sistem ise ve 10 sistem 1000 dolar bırakıyorsa o zaman günde 50 sistem 2-3000 dolar bırakacak.

ama biz günü kurtarma derdindeyiz çoğu zaman.

Bir diğer husus ise, esnaf arkadaşların bir çoğu; "bu adam bir defa kamera döşetecek" deyip ne kakalayabilirsem o! mantığıyla ticarete giriştiği için millet dediğiniz gibi pek yanaşmıyor. Halbuki hesaplı fiyattan verse, kalitesini de düşürmese bu millet çevresine de reklamını yapar müşteride kazandırır ama nerde o zihniyetle iş yapan esnaf... Basit bir döner ekmek için bile bu geçerli iken büyük paraların döndüğü işlerde var hesabını sen yap. Ben şahsen kalite ve fiyatı yani f/p' sı yakaladığım yer için gittiğim yola hiç acımam. En basidinden akaryakıtta bile evimin dibinde 2 tane petrol varken 10 km ilerdeki petrole giden biriyim. Sebebi ise hem fiyatı, hem performansı hemde güler yüz hizmeti var. Fark ne? biri şehir merkezinde nasılsa bana millet muhtaç hesabını güdüyor diğeri ise şehir dışında müşteriyi hizmeti kalitesi ile memnun ediyor. Yani işin özünde aslında dürüstlük yatıyor ya neyse.
Kamera mevzusuna gelince, analog 1000TVL OSD menülü, zoom ayarlı dış ortam kamerasını, 3 yıl önce 60 TL ye almışken ikamet ettiğim yerdeki vatandaşlara aynı kamerayı sorduğumda 150 - 250 TL' den ağzını açtılar. Şimdi siz bu aradaki farka ne dersiniz? Birini internetten aldım diğeri ise güvenlik sektöründeki esnaf arkadaşların verdikleri fiyatlar. Üç yere sordum üçü de tanımadığım kişiler. Şimdi o esnaflara ne giderim ne eş dost gönderirim. Anlatmaya çalıştığımız mevzuda bu aslında.

Bir diğer husus ise, esnaf arkadaşların bir çoğu; "bu adam bir defa kamera döşetecek" deyip ne kakalayabilirsem o! mantığıyla ticarete giriştiği için millet dediğiniz gibi pek yanaşmıyor. Halbuki hesaplı fiyattan verse, kalitesini de düşürmese bu millet çevresine de reklamını yapar müşteride kazandırır ama nerde o zihniyetle iş yapan esnaf... Basit bir döner ekmek için bile bu geçerli iken büyük paraların döndüğü işlerde var hesabını sen yap. Ben şahsen kalite ve fiyatı yani f/p' sı yakaladığım yer için gittiğim yola hiç acımam. En basidinden akaryakıtta bile evimin dibinde 2 tane petrol varken 10 km ilerdeki petrole giden biriyim. Sebebi ise hem fiyatı, hem performansı hemde güler yüz hizmeti var. Fark ne? biri şehir merkezinde nasılsa bana millet muhtaç hesabını güdüyor diğeri ise şehir dışında müşteriyi hizmeti kalitesi ile memnun ediyor. Yani işin özünde aslında dürüstlük yatıyor ya neyse.
Kamera mevzusuna gelince, analog 1000TVL OSD menülü, zoom ayarlı dış ortam kamerasını, 3 yıl önce 60 TL ye almışken ikamet ettiğim yerdeki vatandaşlara aynı kamerayı sorduğumda 150 - 250 TL' den ağzını açtılar. Şimdi siz bu aradaki farka ne dersiniz? Birini internetten aldım diğeri ise güvenlik sektöründeki esnaf arkadaşların verdikleri fiyatlar. Üç yere sordum üçü de tanımadığım kişiler. Şimdi o esnaflara ne giderim ne eş dost gönderirim. Anlatmaya çalıştığımız mevzuda bu aslında.

Mesaj gonderdim bakabilir misiniz.

@Obs Grup Kim ne derse desin, bu tarz ürünlerin kesinlikle TR ile fiyatı aşağı yukarı aynı değil. Sizin Türkiye' den toparlayıpta kuracağınız 1 evin kamera sistemi fiyatıyla Aliexpress gibi sitelerden apartamanı izleyecek sistem alabilirsiniz. Risk dediğiniz şey bir kamerada nedir ki? ilk paket açıldığında çalışıyor ise en fazla ledler gider oda hiç mesele değil. Doğru ve uygun teçhizatla yapılan bir bağlantıda kaliteli bir power ile hatta işi abartıp araya atacağınız bir şebeke koruması ile aldığınız kameralar kolay kolay arıza çıkarmayacaktır. Kaldı ki zaten Türkiye' de satılan bir çok kamera (afaki fiyatlı marka kameralardan bahsetmiyorum) çinden toplama gelmektedir. Markaların bile bir çoğu çine üretim yaptırmaktadır.
Neyse uzun lafın kısası, Güvenlik sektöründe Türkiye ciddi manada pahalı kalmaktadır. Ayrıca destek konusunda biraz yabancı diliniz var ise emin olun bir çok yabancı satıcı Türkiye' dekinden daha ilgili davranmaktadır. Satıcıdan aldığını 3$ lık kargo dahil bir ürün için satıcı size destek verirken Türkiye'den zaten 9 Tl ye bırak kargo bedavayı ürünü zor bulursun onda da satıcıya mesaj atsan, bunu bulduğuna dua et der yada hiç cevap verme tenezzülünde bulunmaz...
Merhaba
Biz kurumsal firmayız destek konusunda Türkiye' nin neresi olursa olsun destek veririz.
Diğer ticaret gerçekleştiren firmaları bilemeyiz. Tercih sizlerin

Arkadaşlar Türkiye 'deki hiç bir firma güvenlik ürünlerini Aliexpres teki fiyatlardan veremez bu firmalar bu ürünleri ticari amaçla getirdiği için öncelikle üstüne vergi gelir daha sonra her ürünün türkiyede satılabilmesi için devletten alması gereken çeşitli sertifikalar vardır (TSE gibi) bu ürünlerin servisini verebilmek için teknik servis kurmanız gerekir serviste çalıştıracağınız elemana maaş ödemeniz gerekir dolayısıyla bunların hepsi birer maliyettir o yüzden Türkiye deki firmalara haksızlık etmiyelim işini düzgün yapan firmalar bu ücretleri istemek zorundalar sonuçta kimse babasının hayrına iş yapmıyor siz hep kendi pencerenizden bakıyorsunuz ayrıca aliexpresten 75 euronun üstüne çıktınızmı sizde vergiyle karşılaşıyorsunuz ve aynı ürünü sürekli getirmeye kalktınızmı maliye denetimine takılıp ceza yeme olasılığınızda artacaktır.

Arkadaşlar Türkiye 'deki hiç bir firma güvenlik ürünlerini Aliexpres teki fiyatlardan veremez bu firmalar bu ürünleri ticari amaçla getirdiği için öncelikle üstüne vergi gelir daha sonra her ürünün türkiyede satılabilmesi için devletten alması gereken çeşitli sertifikalar vardır (TSE gibi) bu ürünlerin servisini verebilmek için teknik servis kurmanız gerekir serviste çalıştıracağınız elemana maaş ödemeniz gerekir dolayısıyla bunların hepsi birer maliyettir o yüzden Türkiye deki firmalara haksızlık etmiyelim işini düzgün yapan firmalar bu ücretleri istemek zorundalar sonuçta kimse babasının hayrına iş yapmıyor siz hep kendi pencerenizden bakıyorsunuz ayrıca aliexpresten 75 euronun üstüne çıktınızmı sizde vergiyle karşılaşıyorsunuz ve aynı ürünü sürekli getirmeye kalktınızmı maliye denetimine takılıp ceza yeme olasılığınızda artacaktır.

Bu konu biraz amacını aştı gibi. Yani iş insanların vicdaniyeti ve dürüstlüğüne kaldı. Bundan dolayı biz ne desek ne fiyat versek boştur. Yalnız bizim amacımız Yurt dışı ile Türkiye fiyatlarını birebir kıyaslamak değil, her neyin ticareti yapılıyor ise piyasa fiyatının üzerinde fahiş fiyattan yapılmaması ve piyasa fiyatının altına çekilip kaliteden düşürülmemesidir ki bu ne ticaret ahlakına ne de dinimize uygun değildir. Elbette her esnaf bulunduğu kesime, ürün aldığı toptancısı/tedarikçisine, ödediği vergisine/kirasına, çalıştırdığı personeline göre kendi karını koyarak bir piyasa fiyatı belirler ama bu demek değildir ki 10 liralık bir ürünü git 40 liraya sat! En basit örneği ile bir tornavida il de 5 TL ise ilçede 10 TL köyde 15 TL olmamalıdır. Görüyoruz çevremizde bazı esnaflar vardır ki envayi çeşit malzemeyi gidip bulabilirsiniz ama ne alırsan al piyasadan pahalıya satarlar. Hırdavattan örnek vereyim, 2 tane mağaza düşünün birinden aldığınız bir ürüne ödediğiniz meblağ ile diğerinden üç adet alabiliyorsunuz ve aynı ürünü aynı markayı alıyorsunuz. Siz olsanız ne düşünürsünüz? bu pahalı satan adam yukarıda saydığım algıyı vergiyi ödüyor bilmem ne yapıyor mu dersiniz? İşte bahsettiğimiz mevzuda kamera olayında tam olarak bu örnekte olduğu gibidir.
Velhasıl @Erkan ak eğer ki sorusunun cevabını aldıysa, benim görüşüm konu kapatılabilir diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri