Kamera Uzak sistem kurulumu

kemancım

Üye
Benim bir tarlam ve çiftçi malzemelerim var. Yangın hırsızlık nedenleri ile buraya bir sistem kurmak istiyorum. Tarlamda elektrik ve internet yok. amacım uzaktan izlemek. tarlama 400 metre mesafede elektrik ve interneti olan çiftlik var. Tarlama 1 adet 360 derece dönebilen kamera yada sabit bir kaç kamera montaj yapmak ve bu kameraların görüntüsünü 400 metre mesafedeki çiflikte kayıt cihazına aktarmak istiyorum. Böylece kayıt cihazının elektrik ve internet sorunu olmayıp uzaktan izleyebileceğim. Tarlaya kuracağım bir yada bir kaç kamerayı ise taşıma akü ile gizlemek şeklinde elektrik sağlamak istiyorum. Kayıt cihazı tarlamda olursa kayıt cihazını çalabilirler ve kaydım elimde olmaz. Bulut kaydedemiyorum çünkü internet yok. Yapmak istediğimi kabaca anlatmaya çalıştım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Merhabalar.
Bir çoğu mümkün ama kameraların görüntüsünü diğer çiftlikteki kayıt cihazına aktarmak nasıl olur bilmiyorum.
İnternet işi kolay aslında,
Simkart la falan uğraşmak istemezseniz diğer çiftlikten sizin oraya uzak mesafe access point ile aktarım yapılır.
Elektrik kısmı en kolayı zaten akü ve güneş paneli ile kamera kayıt cihazı beslemesi yapılabilir.
Hem uzaktan izlemeye uygun olur.
Ama kayıt cihazı sizin çiftlikte olur kilitli bir panoya konulabilir.

Evet aslında hepsi çok kolay. Zorlaştıran hırsız canlılar. Demir parmaklıkları kaynağından kırmak marifetiyle girebiliyorlar. Kilitli panoyu komple alabilirler. Üstelik bu canlılar sürekli gelmiyorlar. Unutturup yani belli zaman aralıkları ile geliyorlar. Bu nedenle uzaktan izleme yapabilmeliyim. Tarladaki kamera acces point hepsi risk altında olacak. Ama Kayıt cihazını da riske atamam. Kayıt cihazını toprak altına da gizlemek mümkün. Ama kablolu olunca yine risk var. Uzaktan hem izlemeliyim hem de kayıt cihazı uzakta olmalı. Kayıt cihazı ve internet elektrik sorunum olmayacağı için (uzakta olunca) sadece kameralar ve aktarım cihazı (nasıl olur bilmiyorum) elektrik için yeterli aküyü tarlada toprak altı saklamak düşüncesindeyim. Akü kablosunu takip etse bile kablosunu kopacak şekilde yapıp takip etmesini engelleyebilirim. Cevap için ayrıca teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri