IP Kamera Görüntü Sorunu

ıp kameralardan oluşan cctv sistemimiz var mesai saatleri dışında kayıt alamıyoruz iş yerinden giderken enerjiyi pakodan kesiyoruz fakat kayıt aldığımız bilgisayara şebekeden kesintisiz elektrik gidecek şekilde ayarladık 7/24 kayıt almak için modeme enerji vermiyoruz modemin görüntü ile alakası olabilirmi?modem olmadan kayıt izleyebilirmiyiz modem olması şartmı?

ip kameralarınız kablosuz ise acces pointten data aktarımı yapar kablolu ise bir swich üzerinden data aktarımı yapar kameraların bağlı olduğu swich yada acces pointlerde de güç olması gerekir aktarımı tamamlayan alt yapı oldukları için güç gereklidir.

Sanirim son olarak problemin Dhcp den kaynaklandigi cozulmus olsa gerek, bence siz bu kamera sistemlerinin kurulumunu yapan firmadan destek alarak ip adreslerinizi statik olarak ayarlatin, ve 2. onemli bir konu ise, eger network sisteminize entegre edilmis bir kablosuz internet dagitim cihazi var ve bunda da guvenlik ve sifrelendirme sistemleri yok ise, yakinlarinizdaki kisiler kablosuz olarak sisteminize baglanir ve sizin kameralarinizida istedikleri gibi izlerler.
Diger bir konu ise, her ip cameranin bir kullanici adi ve sifre sistemi vardir, bu sistemleri de aktiflestirerek , firmanizdaki diger pc lerin kameralara baglanarak izlenmesini veya ayarlarini degistirmesini engelleyiniz,
SElamlar,

Sayin speedok,
Bence siz bu ip cameralari satinaldiginiz firma ile temasa gecin zie yardimci olacaklardir, Eger olmazlar ise markasina bakin, distributor firma ile temasa gecin, mutlaka yardimci olurlar, Eger onlar da olmaz ise ben olurum, Size kameralarin markalarini ve modellerini verin ben size adim adim anlatirim

şimdi kameraya bakmak lazım ellemi girilen cinsten yoksa bide onların dille girilenleri var ondanda olabilir ona iyi bakmanız ve bunu açıklamanız gerekiyor.

iyi akşamlar
arkadaşım ip kameralarda modem sadece uzaktanyani global ip den izleme içindir
sisteminizde swich vara eger pc nizin ipsini sabit yani statik olarak ayrlayın ve ip kameranızın arayüzüne girerek onlarında sabit olmasını sağlayın server olarak ta kayıt yapmak istediğiniz pc nin yerel ipsini verin modemi kapatsanızda sisteminiz çalışmaya devam edicektir saygılar

teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara sorunumuzu çözdük sıkıntı yazılımsalmış

kayıt zaten devam eder eğer ki kayıt cihazı varsa ve konfigürasyon düzgün yapılmıs ise . eğerki modemden katsınız switch v b değilse . modem kapalı olduğunda sadece uzaktan izleme yapılamaz , sistem işlevini sürdürür

Forum istatistikleri

Konular
128,263
Kullanıcılar
450,085
Son üye
coşkun memis

Yeni konular

Geri