Indesit buzdolabı kar tutma

kart olması gerek ona bak evde tamir olmaz o.

.
Bendeki buzdolabı ile iç sistemi birebir aynı farkında iseniz bıçak ile kesti soğutma sistemi çok farklı fan yok birşey yok. Bu dolaplarda evaporatör yokmu?

kart olması gerek ona bak evde tamir olmaz o.
Hocam en kötü ihtimalle kartın aynısını bulurum yine kendim yaparım bizim eve servis gelmeyeli yıllar oldu bu model klâsik eski Stil buzdolabıymis kart vs yokmuş bu arada öğrendim eski Stil buzdolabı çalışma prensibi var yani.

Hocam en kötü ihtimalle kartın aynısını bulurum yine kendim yaparım bizim eve servis gelmeyeli yıllar oldu bu model klâsik eski Stil buzdolabıymis kart vs yokmuş bu arada öğrendim eski Stil buzdolabı çalışma prensibi var yani.

Dolap eski stil ise üst buzlukta evapotator buzlugun etrafında boru şeklindedir yüksek ihtimal.

Alt kısımda sogutma kapıyı açınca karşı duvarın altında arkasında olabilir.

Benim dolapta 15 yıllık yukarıda tarif ettiğim yerlerde sogutma kısımları.

Bu bahsettiğiniz sistem no frost dolaplarda oluyor.

Deepfreeze dolaplarda ara kanal yok.
Çok şükür dolabın çalışma sistemini bilen birisi çıktı aynen öyle dolap no frost değil
Bugün tekrar komple her yerini açtım erittim buzları şimdi soğutması iyi bakalım ne kadar idare edecek. Alt kısım sağlam soğutuyor şuan

Çok şükür dolabın çalışma sistemini bilen birisi çıktı aynen öyle dolap no frost değil
Bugün tekrar komple her yerini açtım erittim buzları şimdi soğutması iyi bakalım ne kadar idare edecek. Alt kısım sağlam soğutuyor şuan

1: Alt kısım kapıda conta da açıklık kaliyor ise karşı duvarda buz tutuyor olabilir. Buz tutması dolabın verimini dusurur. Çantayı söküp sıcak su ile güzelce temizleyip altı üste üstü alta gelecek şekilde monte edin. Conta karsiyi tam tutuyormu kontrol edin.

2: dolabın arkasında kondenser temiz mi?

3: kondenser fani varmi varsa calisiyor mu?

Dolabın kapakları kalın no-frost olmaması lazım ve hava kanalıda göremedim hatırladığım kadarıyla bunların buz tutması normal eskiden ara ara kapatıp buzlarını eritiyorduk diye hatırlıyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri