Indesit buzdolabı kar tutma

Seskuec

Üye
Merhaba Indesit marka buzdolabı üst bölüm kar buz yapıyor dolayısıyla alt kısım soğutmuyor bu model no frostmu ? Statik mi bilmiyorum. ? Bilen varsa lütfen yazsın.
Model kodu ekleyeceğim. Üst bölümü sökmeden önce konu açmak istedim belki yardımcı olan olur diye rezistans kontrol vs yapacağım arıza nerden çıkacak fikrim yok tahliye kanalı hortum tıkalı da olabilir. Fikir veren olursa sevinirim...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-07-23-21-07-56-201_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-07-23-21-07-56-201_com.miui.gallery.jpg
    44.6 KB · Görüntüleme: 9
Biraz baktım net bir bilgi bulamadım.

resimlerden gördüğüm üzere buzlukta havalandırma kanalı yok. Eğer havalandırma kanalı yoksa deepfreeze modeldir. Derin dondurucudur. Yeni adı statik olmuş. Eski adı derin dondurucu.

Eğer havalandırma kanalı ve fan ile soğutuyor ise o buzdolabı no frost tur.

1495110327.jpg

1495110342.jpg

Son düzenleme:
Merhaba bugün tahliye kanalını açtım. İçindeki buzları erittim ama ben bu dolabın evaporatör kısmına ulaşamadım çok saçma sanırım ulaşmak için komple dolabı sökmek gerekiyor resim ekliyorum. Buzluk kısmında ne vida var ne birşey çok saçma. Ne rezistans sağlamlık kontrolü yapabildim nede sensör sağlamlık kontrolü yapabildim ne tahliye kanalına bakabildim önceden tamir ettiğim Bosch böyle değildi....Birde son olarak kompresör üzerinde bilgisayarlarda kullanılan termal macuna benzeyen ele bulaşınca çıkmayan yapış yapış birşey vardı açıkçası temizlemek istemedim belki işe yarayan ısıyı yayan malzemedir diye. Merak ettim bunuda açıklık getirirseniz iyi olur.ve bu dolap nasıl sökülüyor Allah'a aşkına?
Bendekinin alt kısmı böyle değil
Bendekinin alt kısmı düz hiç soğuk üfleyecek bölüm vs birşey yok

Ekli dosyalar

• IMG_20220724_185544.jpg
    IMG_20220724_185544.jpg
    179.5 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20220724_181500.jpg
    IMG_20220724_181500.jpg
    224.7 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Bu kompresorun uzerinde yogusma tavası olmali. Bu tava hemen üstteki delikten gelen içeriden gelen yogusma suyu damlamali ve motor sicakligi ile buharlaşmali.

Bu tava Bu şekle gelmiş olamaz. Ya oradaki tava söküldü ve dolap içerisinden akan su v.s. motor üzerinde bir katman oluşturdu. Başka açıklaması yok cunki.

Bu kompresorun uzerinde yogusma tavası olmali. Bu tava hemen üstteki delikten gelen içeriden gelen yogusma suyu damlamali ve motor sicakligi ile buharlaşmali.

Bu tava Bu şekle gelmiş olamaz. Ya oradaki tava söküldü ve dolap içerisinden akan su v.s. motor üzerinde bir katman oluşturdu. Başka açıklaması yok cunki.
Yoğuşma kabini ben söktüm:) temizledim altından çıkan bu sıvı nedir ?

Orada sivi olmamali. Bu güne kadar denk gelmedim. Temizleyin kabı üstüne oturtun.
Maalesef şuan dolabın alt bölümü istedim gibi soğutmuyor muhtemelen satacağım bunu zaten dolap kardeşimin fanı yok birşeyi yok çok saçma bir çalışma prensibi var

defrost için rezistansları olmalı mekanik kontrolcü de olabilir o bozulmuş o nedenle altın soğuk hava kanalı donuyor ve tıkanıyor olabilir servise ver.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri