iklimlendirme ve soğutma cihazlarının kumanda devreleri

  • Konbuyu başlatan gezz110
  • Başlangıç tarihi

gezz110

Üye
Katılım
29 Kas 2006
Mesajlar
37
Puanları
1
Yaş
37
iklimlendirme ve soğutma cihazlarının kumanda devreleri
ve bu devrelerin kısaca açıklamarının bulunduğu bir döküman
 

Ekli dosyalar

  • iklimlendirme_kumanda.rar
    1,023.4 KB · Görüntüleme: 18
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

naktilluta

Üye
Katılım
11 Mar 2009
Mesajlar
6
Puanları
1
öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. benimde şöyle bir düşüncem var
biliyosunuz bu soğutma düzeneği bir motora baglı benim yapmak istediğim motor olagandşı durumlarda durdugunda sıcaklık arttıgında örnegın 5 dereceden 9 dereceye cıktıgında sisteme koyacağım arama modulu ıle mesaj yoluyla bılgılendırme almak ıstıyorum. en azından fikir verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.
 

skcam

Üye
Katılım
27 Nis 2007
Mesajlar
26
Puanları
1
Yaş
37
Donma termostatı ile ilgili bilgisi olan varmı acaba..İklimlendirme ve Sogutmanın konusuna giriyo yardım.
 
Katılım
21 Ocak 2009
Mesajlar
13
Puanları
1
don termostatı iklimlendirme cihazlarında sistemin donmaması açısından genelde klima santrallerinde kullanılan bir duyar elemandır.termostatın gaz yüklü borusunu serpantinin arka yüzüne çapzraz şekilde dolaştırarak sabitleyip termostat üzerindeki kontaklarıda kumanda panosuna götürürsün,termostat üzerinde normalde kapalı NC normalde açık NO ve COM uçları bulunur bu kontaklar vasıtası ile buradan don arıza bilgisi ve don geldiğinde öncelikle fanı durduracak,damper motorunu kapatarak iki yollu veya üç yollu vanayı direk açık konuma getirecek senaryoyu uygularsın.genel de ayar +5 olarak ayarlanır.daha başka sorun olursa cevaplayabilirim.
 

Benzer Konular

Forum istatistikleri

Konular
117,819
Mesajlar
830,457
Kullanıcılar
428,744
Son üye
atakandlbs0101

Yeni konular

Üst