Işıklı klemens ihtiyacı hk?

theglove

Üye
arkadaşlar, 24 V luk kabloları bağlayacağım klemenslerin ışıklı olma ihtimali var mıdır sizce? yani ışıklı ya da ledli klemensler var mı? varsa normal klemenslere göre fiyat farkı ne kadardır? arıza tespitinde kolaylık sağlaması için böyle olmasını istiyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sigortalı klemens kullanmanı taviye ederim aynı zamanda koruma görevide yapacaktır

piyasada sigorta takviyeli ve led uyarılı klemensler mevcut. klemsanın modellerine bir bak istersen

sigortalı ve led'li klemens weidmuller de mevcut

Bence kendin yapabilirsin,normal bir klemensin içindeki orta kısa devre çubuğunu çıkar ve oraya küçük bir led'i sıcak silikon yardımı ile monte et.Led'in bir ucuna 680 ohm'luk watsız bir direnç'i lehim yardımı ile bağla (+ veya - ucuna bağlayabilirsin)Led diyot'un uçlarını klemens bağlantılarına lehimle,klemensin alt ve üst ucu birbirinden bağımsız olduğu için,kendi belirleyeceğin + / - girişlerine 24VDC besleme gerilimi verebilirsin.

24VAC gerilimde kullanacaksan küçük bir diyot işini görür.

İyi çalışmalar.

Ben Klemsan ın Ledli serisini kullanıyorum.ve cokta memnumun

Merhaba arkadaşlar,
ledli klemens serilerinde Klemsanın modellerini bende tavsiye ediyorum. Kullanışlı ve de diğer serilere göre daha sağlam. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri