her ilde kapasitif rekatif oranları aynımıdır

mesala düzcede rekatif %20 kapasıtıf %15

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tüm Türkiye'de aynı oranlar uygulanmaktadır.50 kva altı için 33 / 20,üstü için 20 / 15 tir.

fahri bey ben ben size bir fatura fakslayım isterseniz talep gücü 33 kw oranları %20 ile %15

fahri bey ben ben size bir fatura fakslayım isterseniz talep gücü 33 kw oranları %20 ile %15

Kural şudur :(Aslında tanımlamalrın belli standart ve her teknik adamın -AYNI ŞEYİ- anlayacağı açık bir şekilde ifade olunmamasından kaynaklanıyor... )

Çekilen reaktif enerjiyi ölçmek üzere gerekli ölçü aletlerini tesis eden abonelerden; kurulu gücü 50kVA ve bağlantı gücü 30kW'ın altında olan müşteriler çektiği aktif enerjinin 0,33 (yüzde otuz üç (dahil) ), kurulu gücü 50kVA ve bağlantı gücü 30kW'ın üzerinde olan müşteriler ise çektiği aktif enerjinin 0,20 (yüzde yirmi (dahil) ) katına kadar reaktif enerji bedeli alınmaz. Bu sınır aşılırsa, çekilen reaktif enerjinin tamamına (endüktif sayaçta ölçülen değer) reaktif enerji tarifesi uygulanır.

Son düzenleme:
Evet anlaşılır olmuş
Bağlantı gücü 30 kW hangi tarifeden:?

20 / 15 sınırları geçerlidir..

Karışıklık, " kurulu güç " tarifi ile " bağlantı gücü ( sözleşme gücü ) " tariflerinin karıştırılma-
sından kaynaklanmaktadır.Reaktif enerji tarifesi sınırlarını belirleyen ifade " kurulu güç "
ifadesidir.Buna göre,kurulu gücü 50 kva ( sösleşme gücü 30 kw ) olan müşteriler için,reak-
tif sınırlar 33/20,bu gücün üstündeki müşteriler için 20/15 tir.Sözleşme gücü,kurulu gücün
0,6 katı kadar düşünülmektedir.33 kw sözleşme gücü için ( 55 kw kurulu güç oluyor ),re-
aktif uygulama oranları 20 / 15 olması gereklidir.

köhler elektrik sayacın kademelerin anlamları nedir .5.8.0-3.8.0-4.8.0 -8.8.0 gibi kademelerin anlamları nedir.3.8.0 -4.8.0-5.8.0-8.8.0 kvar yazıyor hepsimi reaktif güç

1.8.0 : Aktif yazar
5.8.0 : endüktif yazar (Reaktif)
8.8.0 : kapasitif yazar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular