harmonik filtre

harf

Üye
arkadaşlar bu filtrenin 1-2 nolu kılemenslerine ne bağlanıyor yardım eden arkadaşlara teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bizim kullandığımız panoda kademe kontaktörünün nötürünü kesecek şekilde termik eleman bağlı

harmonik filtre reaktörünün fazla ısınmasını engellemek amacı ile konulmuş bir çeşit anahtar.reaktör normal sıcaklıkta iken kapalı konumdadır,fazla ısınınca devreyi açar.kontaktörün bobin besleme hattına seri olarak bağlanır.

özürdilerek soruyorum yaptığım cizim doğrumudur birde kontaktörlere nasıl bağlanacak anlamadım

harmonik filtre reaktörünün fazla ısınmasını engellemek amacı ile konulmuş bir çeşit anahtar.reaktör normal sıcaklıkta iken kapalı konumdadır,fazla ısınınca devreyi açar.kontaktörün bobin besleme hattına seri olarak bağlanır.

sn fabianın görüşüne katılıyorum .
Burada bir konu daha olabilir o da reaktör üzerindeki kontağın 12 volt dc mi 220 volt ac mi bunu da entesle konuşursanız onlar size yardımcı olacaktır.
.

sn fabianın görüşüne katılıyorum .
Burada bir konu daha olabilir o da reaktör üzerindeki kontağın 12 volt dc mi 220 volt ac mi bunu da entesle konuşursanız onlar size yardımcı olacaktır.
.

yani 1 -ve 2 nolu klımensler kontaktörün a1 a2 kılımensleremi yoksa L1 T1 neresi anlamadım nasıl bağlanır yardımcı olurmusunuz

Cırcılator marka reaktör kullanıyoruz termik eleman 220 volt kapalı kontak ısı aşırı yükseldiğinde kontağını açıyor reaktör ve kondansatör gurubunu devreden çıkarıyor bağlantısı ise reaktif güç kontrol rölesinden 1 kademe çıkış kablosu A1 bağla 1 e nötr ver 2 den cikan kabloyu A2 bağla.

Cırcılator marka reaktör kullanıyoruz termik eleman 220 volt kapalı kontak ısı aşırı yükseldiğinde kontağını açıyor reaktör ve kondansatör gurubunu devreden çıkarıyor bağlantısı ise reaktif güç kontrol rölesinden 1 kademe çıkış kablosu A1 bağla 1 e nötr ver 2 den cikan kabloyu A2 bağla.

kardeş bu şekildemi kusura bakma yanlış ise bana çizip göndere bilirmisin filltryidemi kontaktör üzerinden alacağız yoksa tristörden yaparsak nasıl olacak

Ana kullanım amacı bahsedildiği üzere olsada, mesela fan devreye almak içinde kullanılabilir termostat çıkışı olan bu klemensler..

Arkadaşlar malzemeye bende yabancıyım anladığım kadarı ile kuru kontak vazifesi görüyor yanlış anladı isem lütfen düzeltin kondansatörler aşırı ısındığı zaman kapalı olan kontağı açarak üzerine ne bağlı ise onu kontrol ediyor

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri