Harmonik filtre seçimi ! Acil yardım !..

herkese selamlar ustalar . Yaptırdığımız bir kompanzasyon panosuna yapılan ustanın yaptığı seçimleri aynen aktarıyorum . 22 kvar kondansatöre 20 kvar harmonik filtre 20 kvar kondansatöre 15 kvar harmonik filtre 15 kvar kondansatöre 12,5 kvar harmonik filtre gibi . Harmonik filtreleri kondansatörden düşük seçmiş. Bu uygulama doğru mu ? Bu şekil bir bağlantı kurulacak sisteme zarar veya filtrelere zarar verir mi ? İşi bilen ustalardan acil yardım bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Reaktörler üstündeki harmonik derecesi -
ne bakın.Kondansatör gerilim ve kapasite
değerlerini,firmaların dokümanları ile kar-
şılaştırın.Verdiğiniz bilgilerle,fikir söylene-
mez.

Son düzenleme:
Harmonik reaktörlerde kvar değeri diye bir şey olmaz frekans değeri p faktörü yazar. Şönt reaktörlerde kvar değeri yazar kullanım amaçları farklıdır.

Harmonik decesi ne p ne ?

Harmonik decesi ne p ne ?
Sami bey 189 hz %7
Reaktörler üstündeki harmonik derecesi -
ne bakın.Kondansatör gerilim ve kapasite
değerlerini,firmaların dokümanları ile kar-
şılaştırın.Verdiğiniz bilgilerle,fikir söylene-
mez.
Bir de şunu dip not olarak ekleyebilirim . Kondansatör üzerinde yazan IN: amper değerleri harmonik filtre üzerinde yazan IN: amper değerlerinden yüksek

Firmalara ait dokümanlardan reaktör ve
kondansatör gerilim / kapasite değerleri-
ni karşılaştırın demiştim.Reaktör değeri sabit olmakla beraber,kondansatör gerili-
mi ve buna bağlı olarak kapasite değeri
değişir.Onu tahkik edin.Ekteki bilgileri
anlamaya çalışın.

Ekli dosyalar

• GR.ARGE.pdf
    5.8 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849