Partikül filtre (Dpf) temizleyici

mezya eln

Paylaşımcı üye
Aracıma (2022 model) partikül filtre temizleyici uygulamak istiyorum.Önerir misiniz?

h2pqfvu.jpg

25 bin kmde.Şehir içi kullanım olduğu için ikaz lambası yandı ve söndü.Tedirgin oldum.

Garantisi devam ediyor.Fiat servis ''sıkıntı yok abi'' deyince fikir amaçlı danışmak istedim.Keza 20 bin bakımda akümü değiştirmişlerdi.(Aküde problem yoktu,orijinali söküp başka takmışlardı)

Şehiriçi kısa mesafeli sürüş yapıyorsanız ara sıra sürüş esnasında rejenerasyon yapmanız lazım. Kullandığınız motor yağıda partikül filtresinin tıkanma süresi için etkili. Partikül filtresi tıkanmadan önce würthün yakıta katılan partikül filtre temizleyicisinide ara sıra kullanabilirsiniz. Partikül filtresi tıkanmış ve artık arıza ışığı yanıyorsa ve sürüş esnasındaki rejenerasyonlada sönmüyorsa temizlemek için sizdeki temizleyiciyi kullanıyorlar.
Akünüzde problem mi vardı ki değiştirdiler? Genelde araca fabrika çıkışında takılan aküler kaliteli oluyor 7-10 sene kadar ömürlü olabiliyor. Piyasadan alınan en kaliteli akü bile ancak maksimum 4 bilemedin 5 sene gidiyor.​

Son düzenleme:
Akü gayet sağlıklı ve problemsizdi.Servisin işgüzarlığı.Partikül arıza ışığı kısa süreli yanıp söndü.Servisi aradım problem yok devam edin dediler.O zaman yakıta katılanını deneyeyim;Keza araç garantili olduğu için hep aynı markadan (Shell) yakıt alıyorum.

Bazı markalar arızalı olan aküyü bile değiştirmemek için kırk takla atarken...sağlıklı bir aküyü neden değiştirirler ki? Nedense hiç iyi niyetli bir iş gibi gelmedi bana.
Elinizdeki ürünü uygulayabilmek için sensörü sökmeniz lazım servis sensörün söküldüğünü anlarda ileride dpf ile alakalı bir arızada bu durum başınızı ağrıtabilir.
DPF için bahsettiğiniz gibi yakıtta çok önemli, araç garantili olmasa da araç sağlığı için kaliteli yakıt çok önemli özellikle de dizel araçlar için...​

İlgin ve bilgin için çok teşekkür ederim abim.Yakıt katkısı şimdilik işimi görecektir.Garanti bakımında sökmüşlerdi aküyü.Muhtemelen fırıldaklık bir durum çevirdiler. İtiraz edince orijinali geri taktılar.

Katkılardan evvel en azından ayda bir uzunyolda rejenerasyon işlemini yapın. Bu işlem katkıdan da etkili. Aracınızın kullanım klavuzu bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilgiler içeriyordur muhtemelen..

Egea nın klavuzundan :

1698840563033.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,232
Kullanıcılar
450,030
Son üye
Halilcesmeci

Yeni konular

Geri