Harici ses kartı arızası

sen çok biliyon da pcb de hatları kopartıyon...
kutusu nasıl? pc'ye nasıl bağlı? fan var mı?
pcb'de hatlar kopunca o pcb çöp oluyor hayretmiyor.
havalandırma delikleri var mı?

çok profesyonellik baş ağrıtır...
2016-08-30 16.30.10.jpg
2016-08-30 16.30.23.jpg
2016-08-30 16.31.08.jpg

sorunsuz çalışan tarihi eser...

300euro oha Mike 1000euro'ya mercedes clk almıştı...
Ben o ses kartına talip iken fiyatı 800 sterlin idi.
O yıllarda alamamamıştım da hala içimde bir uktedir.
Ama yıllarca işyerinde kullanmaktan büyük zevk aldığım bir ses kartıdır LAYLA.
Layle en büyük abla olup GINA ev kullanıcıları için ideal gösterilmekte idi.
Bir ikinci seçenek HERCULES idi. O'na da gücüm yetmemişti o yıllarda. Şimdilerde hercules'in oyuncak modellerini görmekteyim.
M AUDIO önerilmiş olsa da testlerden müspet sonuç alamamıştım.

Ben o ses kartına talip iken fiyatı 800 sterlin idi.
O yıllarda alamamamıştım da hala içimde bir uktedir.
Ama yıllarca işyerinde kullanmaktan büyük zevk aldığım bir ses kartıdır LAYLA.
Layle en büyük abla olup GINA ev kullanıcıları için ideal gösterilmekte idi.
Bir ikinci seçenek HERCULES idi. O'na da gücüm yetmemişti o yıllarda. Şimdilerde hercules'in oyuncak modellerini görmekteyim.
M AUDIO önerilmiş olsa da testlerden müspet sonuç alamamıştım.
Realtek var birde o Genesis var herhalde İngiliz rock grubu Genesis'ten esinlenmişler sesi iyi ...

Bütün herşey için ne varsa eskilerde var kalite açısından eskiden araca bile pioneer teyp takacak bi düşünürdü şimdi oyuncak oldu

Realtek var birde o Genesis var herhalde İngiliz rock grubu Genesis'ten esinlenmişler sesi iyi ...
Adamım o dediklerin ses kartı değiller :D
Ses çıksın yeter anlamında üretilmiş basit şeyler. Öyle ürünler var ki servet değerindeler.
Ben konu sahibi arkadaşı anlıyorum. Ama ses kartının markasını çözemedim. Tamiri için biraz araştırdım ama fotoğraftan bir netice elde edemedim.
Tek aklıma gelen dekuplaj kondansatörleri belli sürede arızalanıyorsa, beslemede parazitik emisyonların fazlalığından kaynaklanabilir. Bu olayın da iki ana sebebi bulunur.
1 Ses kartının besleme devresi aşırı parazitiktir ve yeterli filtre edilememiştir.
2 Ses kartının besleme girişlerinde bulunan ve yanlış hatırlamıyorsam VSS (Voltage Suppressor System) adı verilen ikili diyot mantığı ile çalışan özel elemanlar.
Ne yazık ki bu olasılıklar için herhangi bir ölçü aleti yeterli olmadığı gibi, son derece pahalı ölçü aletleri gereklidir.

Şimdi ses kartı çalışmadığına göre bu saydıklarımdan başka bir ihtimal daha bulunmaktadır.

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri