Hareket algilayicilar

Merhaba arkadaşlar..Ben MERSİN ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksek Okulu Endüstriyel Otomasyon Bölümü Öğrencisiyim.. Sizden Ricam HAREKET ALGILAYICILAR hakkında geniş çaplı bi araştırma yapmam gerekiyor.. bi çok sitede aradım ama hiçbir yerde karşıma çıkmadı..ALGILAYICILAR kendi arasında 100 lerce bölüme ayrılıyor ama bana lazım olan tek konu HAREKET ALGILAYICILAR...Eğer bu konu hakkında acilen bana yardım edebilirseniz size minnettar kalırım.. En az 15 sayfalık bi bilgi toplamam gerekiyor..yapıları çalışma özellikleri piyasadaki farklı türleri ve bunun gibi şeyler işte...Yardımlarınızı bekliyorum

Arkadasım Hareket Algılayıcıları piyasada olan pır dedektörler değişik tipleri var bunlar içerisinde bir sensör olan dahili osilatörü bulunan bir dedektör devreleridir enerji verildiğinde dahili osilatör çalısır ortama göre kendini resetler ve çıkısa herhangi bir sinyal göndermez ortamda her hangi bir değişiklik olunca sensör algılar ve dahili osilatör frekansından farklı bir frekans elde eder ve mikser bu frekans farkından dolyı çıkısa bir sinyal gönderir. Çalışma pirensibi kısaca böyle arkadasım

teşekür ederim ama bana en az 15 sayfalık bi bilgi lazım :(((

banada bu konu ile ilgili 20 sayfalık bilgi ve yaklaşık 30 test sorusu lazım, bende nette bulamıyorum, farklı sensörlerle ilgili bilgi çok fakat hareket algılayıcılar die tatmin edici bilgi bulamadım

"hareket algılayıcı" ifadesi cihazın harekete duyarlı çalışacağını ifade etmek içindir. Örneğin Aydınlatma, hırsız alarm vb. sistemlerde hareket algılama sensörleri kullanılır
Yani siz "hareket algılama sensörü" diye ararsanız istediğiniz dökümanlara ulaşabilirsiniz. hatta belki bu forumda bile.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,021
Son üye
eimqoeL

Yeni konular

Geri